Eurolewica prowadzi kampanię przeciw maltańskiej kandydaturze na komisarza Unii Europejskiej.
Przesłuchanie Borga w Parlamencie Europejskim planowane jest na 13 listopada. Można się spodziewać potężnego oporu wobec jego kandydatury, zwłaszcza, że Maltańczyk miałby być komisarzem ds. zdrowia. Już teraz prasa pisze o planowanym „grillowaniu” Borga.
Może się powtórzyć sytuacja podobna do tej, która spotkała Rocca Buttiglionego, włoskiego kandydata na członka Komisji Europejskiej, który w 2004 r. Został on zmuszony do rezygnacji z kandydowania po tym, jak podczas przesłuchania w Parlamencie Europejskim powiedział: „Mogę sądzić, że homoseksualizm jest grzechem, ale nie ma to żadnego znaczenia politycznego, dopóki nie mówię, że homoseksualizm jest przestępstwem”.
Już wcześniej środowiska proaborcyjne i homoseksualne krytykowały kandydaturę Borga.
- Uważamy tę kandydaturę za oczywiście szkodliwą dla Europy i poważnie zagrażającą jakości usług zdrowotnych, jakimi cieszą się miliony Europejczyków – stwierdził Pierre Galand, przewodniczący Europejskiej Federacji Humanistycznej.
- Tu nie chodzi o wartości socjalistyczne. To chodzi o wartości Unii Europejskiej – dodał lider grupy socjalistycznej w PE Hannes Swoboda, jak gdyby do wartości tych należała aborcja czy legalizacja związków homoseksualnych.
Serce papieża dobrze znosi terapię zastosowaną w związku z obustronnym zapaleniem płuc.
Środa jest szóstym dniem pobytu 88-letniego Franciszka w Poliklinice Gemelli.
Franciszek jest jednak w dobrym nastroju – stwierdza Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
Papież zmaga się z polimikrobiologiczną infekcją dróg oddechowych.
Poprawa zdrowia, ale papież nie poprowadził niedzielnej modlitwy Anioł Pański.