Utrącą go jak Buttiglionego?

Eurolewica prowadzi kampanię przeciw maltańskiej kandydaturze na komisarza Unii Europejskiej.

Przesłuchanie Borga w Parlamencie Europejskim planowane jest na 13 listopada. Można się spodziewać potężnego oporu wobec jego kandydatury, zwłaszcza, że Maltańczyk miałby być komisarzem ds. zdrowia. Już teraz prasa pisze o planowanym „grillowaniu” Borga.

Może się powtórzyć sytuacja podobna do tej, która spotkała Rocca Buttiglionego, włoskiego kandydata na członka Komisji Europejskiej, który w 2004 r. Został on zmuszony do rezygnacji z kandydowania po tym, jak podczas przesłuchania w Parlamencie Europejskim powiedział: „Mogę sądzić, że homoseksualizm jest grzechem, ale nie ma to żadnego znaczenia politycznego, dopóki nie mówię, że homoseksualizm jest przestępstwem”.

Już wcześniej środowiska proaborcyjne i homoseksualne krytykowały kandydaturę Borga.

- Uważamy tę kandydaturę za oczywiście szkodliwą dla Europy i poważnie zagrażającą jakości usług zdrowotnych, jakimi cieszą się miliony Europejczyków – stwierdził Pierre Galand, przewodniczący Europejskiej Federacji Humanistycznej.

- Tu nie chodzi o wartości socjalistyczne. To chodzi o wartości Unii Europejskiej – dodał lider grupy socjalistycznej w PE Hannes Swoboda, jak gdyby do wartości tych należała aborcja czy legalizacja związków homoseksualnych.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama