Bartłomiej I: Módlmy się o opamiętanie dla świata

Bioróżnorodność to dzieło mądrości Boga, który przykazuje nam ją zachować i rozwijać – czytamy w liście prawosławnego patriarchy Konstantynopola na Dzień Modlitwy za Środowisko Naturalne.

Ustanowił go poprzednik Bartłomieja I, patriarcha Dymitr. To za jego sprawą Ekumeniczny Patriarchat Konstantynopola zaangażował się w działalność ekologiczną i uznał ją za swą szczególną misję w świecie.

W liście na tegoroczny dzień modlitw, który przypada 1 września, Bartłomiej I podkreśla, że ludzkość nie korzysta dziś ze stworzenia w sposób racjonalny, zgodnie zamysłem Stwórcy. Konsekwencje tego są widoczne na każdym kroku w postaci zmian klimatycznych, zanieczyszczenia ziemi i mórz. Doroczna modlitwa o zachowanie środowiska naturalnego staje się zatem wezwaniem do opamiętania i rezygnacji z grzesznego stylu życia. Dotyczy to w pierwszym rzędzie tych, którzy mają największy wpływ na losy świata, aby nie niszczyli naszej planety w imię korzyści finansowych – pisze Bartłomiej I w liście na Dzień Modlitwy za Środowisko Naturalne.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.