Organizacja American Atheists (Amerykańscy Ateiści) nie chce krzyża w miejscu, w którym stały wieże WTC. Chce za to, by w tym miejscu znalazł się ich symbol - wielka litera A.
Ateiści oddali sprawę do sądu, twierdząc, że krzyż w strefie zero to „narzucanie religii przez władze stanowe”. Pozarządowa organizacja National September 11 Memorial and Museum, która zajmuje się przygotowaniem miejsca pamięci w Strefie Zero, odpowiada, że jej działania nie są działaniami agencji stanowych.
W jej planach jest umieszczenie w miejscu pamięci stalowego krzyża, znalezionego w ruinach dwóch wież. Są to właściwie dwie połączone ze sobą stalowe belki wyrwane z konstrukcji gmachu WTC i zachowujące proporcje krzyża łacińskiego. Krzyż z WTC stał już w różnych miejscach na Manhattanie. Był miejscem modlitwy i pocieszenia. Obecnie znajduje się w muzealnych magazynach, czekając na wmontowanie w pomnik ofiar zamachu 11 września w strefie zero.
- Dla mnie ten krzyż to element wielkiego znaku. Wbił się w ziemię w miejscu, gdzie znaleziono ciało kapelana straży pożarnej. Myślę, że ten symbol powinien mieć swoje miejsce w Strefie Zero - podkreśla ks. Jacek Woźny, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki na Staten Island.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.
Jak można mieć nadzieję, kiedy miliony ludzi padają ofiarą niewolnictwa?
José Manuel Ramos-Horta o owocach wizyty papieża w jego ojczyźnie.
Ojciec Święty podczas spotkania z włoskimi położnymi, ginekologami i personelem służby zdrowia.
99. Światowy Dzień Misyjny będzie obchodzony w Kościele katolickim 19 października 2025 r.
Wśród nich była 18-letnia Weronika, ranna w ataku, który niemal odebrał jej życie.
Pozdrowienie do polskich pielgrzymów odczytał o. Pierluigi Giroli z Sekretariatu Stanu.