Założyciel Wspólnoty św. Idziego, prof. Andrea Riccardi został nowym prezydentem paryskiego Kolegium Bernardynów. Na czele tej najbardziej prestiżowej instytucji katolickiej we Francji stać on będzie do 2014 r. Riccardi, który jest obecnie ministrem współpracy międzynarodowej w rządzie Włoch, zastąpił francuskiego filozofa, Marcela Gaucheta.
Kolegium, założone przez cystersów w XIII, zostało ponownie otwarte w 2008 r. po siedmiu latach restauracji średniowiecznego budynku. Jest miejscem spotkań i dialogu chrześcijaństwa ze współczesnym światem. W 2008 r. wizytę w Kolegium złożył Benedykt XVI.
Włoski dziennik „Il Messaggero” zapowiada, że dwuletnia kadencja Riccardiego rozpocznie się od konferencji, jaką ten włoski historyk, wykładający na uniwersytecie Roma Tre, wygłosi 13 października nt. pytań, jakie stawia globalizacja. Następnie planowane jest sympozjum nt. znaczenia Soboru Watykańskiego II w 50. rocznicę jego otwarcia.
Sąsiad przepowiedział bratu, że zostanie on pierwszym papieżem z USA - powiedział John Prevost.
Tam poczeka tam na zakończenie remontu w apartamencie w Pałacu Apostolskim.
Dokument sporządził abp Diego Ravelli, mistrz papieskich ceremonii liturgicznych.
Mówi o. Gianfranco Casagrande, kustosz relikwii biskupa Hippony.
Papież Peruwiańczyk - głosi nagłówek na portalu informacyjnym peru21.pe