Chiny: Obawy w związku z pogrzebem biskupa

Chińskie władze uniemożliwiły pogrzeb ordynariusza diecezji Changzhi.

Uroczystości żałobne bp. Francisa Li Yi OFM miał odbyć się dzisiaj w prowincji Shanxi w środkowej części kraju. Administracja nie zgodziła się, by pochowano go jako biskupa, ponieważ nie został uznany przez władze. Był jednak wierny Stolicy Apostolskiej. Ze swego prawie 90-letniego życia chiński franciszkanin 20 lat odsiedział w komunistycznym więzieniu, gdzie wtrąciła go szalejąca rewolucja kulturalna.

Zza krat wyszedł dopiero w połowie lat 80. ubiegłego wieku. Po tajnej konsekracji biskupiej jako ordynariusz diecezji dążył do współpracy ze wspólnotami patriotycznymi katolików. Nie otrzymał jednak zgody chińskiego urzędu ds. wyznań. Obecnie władze obawiają się, że uroczystości żałobne umocnią wspólnotę katolików wiernych Ojcu Świętemu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.