W tym roku wspólnoty katakumbowe zdecydowały się na dyskretne liturgie wielkanocne w domach prywatnych. Wielu Chińczyków przyjęło podczas nich chrzest.
Bardzo trudne święta wielkanocne przeżywają katolicy w Chinach. Komunistyczne władze poprzedziły je masowymi aresztowaniami biskupów i kapłanów ze wspólnot Kościoła katakumbowego. Duchownych poddano kursom indoktrynacyjnym, by pogodzili się z polityką wyznaniową państwa i uznali zwierzchność komunistycznej partii nad Kościołem. Najtrudniejsza sytuacja panuje na północy Państwa Środka.
W tym roku wspólnoty katakumbowe zdecydowały się na dyskretne liturgie wielkanocne w domach prywatnych. Wielu Chińczyków przyjęło podczas nich chrzest. Kilku nowych biskupów cieszących się akceptacją Stolicy Apostolskiej spędziło Wielkanoc w ośrodkach reedukacyjnych. Źródła kościelne w Chinach donoszą, że władze kilku prowincji zamierzają ostatecznie rozwiązać kwestię wspólnot Kościoła podziemnego i na siłę podporządkować je władzom w Pekinie.
Serce papieża dobrze znosi terapię zastosowaną w związku z obustronnym zapaleniem płuc.
Środa jest szóstym dniem pobytu 88-letniego Franciszka w Poliklinice Gemelli.
Franciszek jest jednak w dobrym nastroju – stwierdza Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.