Światowe Dni Młodzieży w Afryce?

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich kard. Stanisław Ryłko powiedział, że nie wyklucza, iż kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się Afryce.

Afryka naprawdę na to zasługuje. To młody kontynent i jesteśmy przekonani, że nadszedł czas, by zorganizować na nim to wydarzenie – oświadczył kardynał w Rzymie podczas konferencji prasowej, towarzyszącej spotkaniu zorganizowanemu przez kierowaną przez niego Radę w Rocca do Papa. Wzięli w nim udział przedstawiciele episkopatów 99 krajów i 45 międzynarodowych ruchów, stowarzyszeń i wspólnot.

Była na nim mowa o przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro. - Mówi się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Teraz mówimy: wszystkie drogi prowadzą do Rio – żartował arcybiskup tego miasta Orani João Tempesta.

Poinformowano, że oficjalna strona internetowa ŚDM (www.rio2013.com) jest teraz dostępny w pięciu językach: portugalskim, hiszpańskim, włoskim, angielskim i francuskim, a serwisy społecznościowe ŚDM na Facebooku i Twitterze, maj już 600 tys. użytkowników.

- Światowe Dni Młodzieży to była prawdziwie prorocka intuicja Jana Pawła II, który wywołał rewolucję w duszpasterstwie młodzieży - stwierdził kard. Ryłko.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg