Młodym Żydom wpaja się nienawiść do chrześcijan

Młode pokolenia ortodoksyjnych Żydów w Izraelu są wychowywane w lęku i nienawiści do chrześcijan. Stąd np. nagminne spluwanie przed krzyżem czy księdzem – uważa abp Fouad Twal, łaciński patriarcha Jerozolimy.

Zaznacza on, że ataki na chrześcijan są w Izraelu coraz częstsze. Świadczy to o tym, że takiej postawy Żydzi uczą się w szkole. Wpaja się w nich totalny lęk, który obejmuje myślenie zarówno o historii, jak o teraźniejszości i przyszłości.

Patriarcha Jerozolimy przyznaje, że dzieje narodu żydowskiego były dramatyczne i naznaczone cierpieniem. Ale cierpieli też chrześcijanie. „Nie można zapominać, że pierwszymi ofiarami antychrześcijańskiego nazizmu byli polscy katolicy” – podkreśla abp Twal w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Die Tagespost”.

Zwierzchnik katolików w Ziemi Świętej ujawnił, że o nasileniu antychrześcijańskich incydentów rozmawiał już z głównymi rabinami Izraela. „Przyznali mi rację i potępili takie zachowania, ale w praktyce nic się nie zmieniło. Księża nadal są opluwani, spluwa się również na krzyż, kiedy procesyjnie niesiemy go ulicami Jerozolimy” – opowiada patriarcha.
Z drugiej strony arabski hierarcha zaznacza, że Kościół katolicki sprzeciwia się postawie chrześcijańskich syjonistów, którzy ewangelizują Żydów, a zarazem wiążą państwo Izrael z przymierzem i w jego powstaniu widzą zrządzenie Opatrzności.

„Dla nas Izrael jest takim samym państwem jak każde inne. Opowiadamy się za rozdziałem polityki od religii. A co do ewangelizacji, to w Izraelu jest ona zakazana. Dlatego żydzi tak bardzo nienawidzą chrześcijańskich syjonistów. My ograniczamy się do świadectwa” – oświadczył abp Twal.

Zaznaczył on jednak, że liczba katolików w Ziemi Świętej stale rośnie. Jest to zasługą emigrantów z Filipin i Indii. Ich dzieci chodzą do izraelskich szkół, dlatego nowe pokolenia katolików posługują się językiem hebrajskim. Spada natomiast liczba katolików arabskich, którzy coraz częściej decydują się na emigrację – dodał łaciński patriarcha Jerozolimy.

«« | « | 1 | » | »»
 • Viator
  08.03.2012 23:43
  Żydzi mówią: mówcie prawdę. O współudziale Polaków w mordowaniu Żydów mówią często i głośno. Takie sprawy też warto wyciągać. Właśnie w imię poszanowania do prawdy.
 • Kochba
  09.03.2012 01:58
  Chrostowski nie jest żadnym autorytetem.
  niestety, bo od profesora można by wymagać jeśli nie bycia autorytetem to chociaż minimum obiektywizmu
 • katolik
  09.03.2012 08:33
  To mają być "bracia w wierze"?? Kpiny z Pana Boga.
 • Maluczki
  09.03.2012 09:42
  Co by to było, gdyby w Polsce na ulicy ktoś opluł Żyda?
  Cały świat trząsłby się z oburzenia.
  Ale gdy Żyd opluwa chrześcijanina, a tym bardziej księdza, to to jest jak najbardziej w porządku.
  Zresztą nie dziwota, gdyż w Izraelu religią państwową jest judaizm i materializm, o czym świadczy odmowa przeszczepu wątroby Żydówce z Rosji, bo nie chciała porzucić wyznania prawosławnego i przyjąć judaizmu, albo materializmu. Dziewczyna oczywiście umarła.Umarła za wiarę!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.