Meksyk: Janie Pawle II wyproś pokój

O cud pokoju za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II modli się Kościół Meksyku. Relikwie Papieża, który pięciokrotnie odwiedził meksykańską ziemię, dotrą do 90 tamtejszych diecezji

W licznych miastach gromadzą się wielotysięczne tłumy a ulice są specjalnie dekorowane. Wydaje się, że Meksyk przeżywa szóstą podróż papieską. Z tej okazji przygotowano woskową figurę Jana Pawła II, którą umieszczono w kryształowym sarkofagu. Podobizna błogosławionego ubrana jest w strój pontyfikalny, a w rękach trzyma krzyż i różaniec.

Pielgrzymka z relikwiami krwi Papieża Polaka dotarła do półmilionowego miasta Saltillo na północy Meksyku. Wcześniej odwiedziła już naznaczone terrorem gangów narkotykowych miasto Juarez, okrzyknięte najniebezpieczniejszą metropolią planety. Dziś tamtejszy Kościół wspomina męczennika z czasów meksykańskiej rewolucji, której ofiarą padali katoliccy duchowni. Bł. Michał Augustyn Pro SJ został rozstrzelany przez antyklerykalnych rewolucjonistów w 1927 r. Jezuitę beatyfikował Jan Paweł II w 1988 r. Czteromiesięczna peregrynacja relikwii papieskich w Meksyku potrwa do 15 grudnia i zakończy się w stolicy.

Przypomnijmy, że trwają obecnie konsultacje watykańsko-meksykańskie dotyczące przyszłorocznej podróży apostolskiej Benedykta XVI do tego kraju.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg