Komentarze 26
 • Germanus
  08.05.2018 13:28
  Dziwny to człowiek, nasz papież Franciszek...nie mogę go zrozumieć. Z jednej strony bardzo jasno i często mówi wprost o szatanie i jego podstępach, a zdrigiej strony unika jasnych odpowiedzim jak np. propblem interkomunii w niemieckim kościele...
  • RS
   08.05.2018 14:32
   dlaczego uważasz, że Papież ma oceniać najdrobniejsze szczegóły, niuanse życia chrześcijańskiego,regulować nakazywać, zakazywać? Czy on jest policjantem z pałą czy ambasadorem Boga który jest miłością? A nawet jeśli Ci protestanci będą przyjmować komunię , to co się nam stanie??
   • Gość Marek
    08.05.2018 15:37
    Jest to straszny grzech bezczeszczenia Ciała Pańskiego. To, co możemy wtedy zrobić my, zwykli świeccy, to zadośćuczynić, wynagradzać (Pierwsze Piątki i Soboty). Ale też trzeba apelować. Np. dobrym sposobem jest przestać wspierać finansowo, gdyby hierarchowie podjęli złą decyzję.
   • bvr
    10.05.2018 10:30
    Godne przyjmowanie sakramentu eucharystii to nie jest drobny niuans tylko kwintesencja życia chrześcijańskiego. Św. Paweł ostrzegał ze kto niegodnie spożywa Ciało Pańskie, ten wyrok sobie spożywa. Tu chodzi o zbawienie dusz.
  • 1
   08.05.2018 17:25
   o.Roger byl protestantem.Jednak Jan Pawel II regularnie udzielal mu Komunii.Jak myslisz dlaczego?
   • Stanisław_Miłosz
    08.05.2018 18:18
    Był kryptokatolikiem? A może katolikiem duchowym, "niezrzeszonym"?
   • 1
    08.05.2018 18:35
    ciekawa sprawa? A z diablem w dyskujse bym nie wchodzil bo niewatpliwie wie wiele o Bogu ale nie ma on interesu w tym aby prawde mowic wiec nierozsadnie jest z takiego zrodla korzystac.Ewa juz podyskutowala a czlowiekowi do konca swiata czkawka sie to bedzie odbijac...
   • Gość Marek
    08.05.2018 21:10
    Tak dla uściślenia, chodzi chyba o brata Rogera z Taize. Czytałem, że chciał zostać katolikiem. Może wyznawał wiarę katolicką? Nie słyszałem o "regularnym" udzielaniu mu Komunii świętej, słyszałem o jednym razie, ale jak widać, mam tu za małą wiedzę. Mam nadzieję, że Papież upewnił się wcześniej, czy są spełnione warunki, by nie doszło do świętokradztwa. Jan Paweł II w sposób wyraźny wyznawał wiarę w Prawdziwą Obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Nawet gdy nie mógł przed Nim klęczeć, to próbował z najwyższym wysiłkiem. Nie wiem, dlaczego papież Franciszek nie klęka przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. To smutne, gdyż klękał na klęczniku przed grobem czy pomnikiem tragicznie zamordowanych anglikanów. W czasie przeistoczenia też nie klęka, ale to można tłumaczyć kłopotami zdrowotnymi - nie może łatwo klękać i zaraz wstawać, widać to było na 1 filmiku, gdy z wielkim trudem klękał w czasie Credo w dniu Zwiastowania. Byłoby dla naszej wiary pokrzepiające, gdyby klękał w czasie adoracji, na klęczniku, choćby z pomocą innych. Oczywiście nie oceniam jego wiary. Chodzi o pewien sygnał, który jest wysyłany.
   • 1
    09.05.2018 11:24
    nie wydaje mi sie aby czlowiek stojac byl mniej godny od tego kleczacego.Apostolowie spozywali ostatnia wieczerze w pozycjach polezac...Nie chodzi o postawe a posluszenstwo prowadzacemu liturgie i nalezy taka postawe przyjac jak on zarzadzi.Kazda inna jest tylko wywyzszaniem sie i pokazywaniem,ze to ja jestem wazniejszy i wiem lepiej.Nie kazdy moze kleknac chocby ze wzgledow zdrowotnych a to usprawiedliwia.O. Roger pomimo,ze byl protestantem wierzyl,ze Komunia to prawdziwy Bog.
 • G.
  08.05.2018 14:18
  BŁAGAM bo raz kolejny, droga Redakcjo, nie tłumaczcie tych kazań od św Marty tak byle jak i ad hoc, przecież każdy poczeka, nie musi być już zaraz, a to się czyta jak jakąś sieczkę.... Nie można na spokojnie usiąść z tymi tekstami i przełożyć je na normalną polszczyznę?
 • gosc
  08.05.2018 15:09
  To po co dialog z komunistami?
  • gosc
   08.05.2018 16:05
   Bo komunista to człowiek któremu szatan namieszał w głowie a rozmowy z komunistami i modlitwa za nich ma im pomóc w tym aby wyzwolić ich z komunistycznych sideł w które wplątał ich szatan.
   • Gość Marek
    08.05.2018 21:15
    Bardziej chyba chodzi o pewne układy z komunistami. Historia pokazuje, że takie układy zawsze kończą się sukcesem przebiegłych komunistów. Np. pakt Watykan - Moskwa (Metz, 1962), o którym mówił na wykładzie prof. Cenckiewicz, "zaowocował" brakiem potępienia komunizmu na SW II. Życzenia papieża Jana XXIII z okazji chyba urodzin Chruszczowa komuniści wykorzystali propagandowo, ze nawet Kościół widzi dobro w tym ustroju.
  • Ge
   08.05.2018 16:38
   Bo komuniści, jak każdy błądzący jest człowiekiem a nie diabłem. Wszyscy jesteśmy grzesznikami i ofiarami diabła. Z grzesznikami Jezus nie tylko rozmawiał, ale i jadał, co faryzeusze głośno Mu zarzucali.
   • podaj nick
    09.05.2018 12:37
    komuniści nie błądzili wiedzieli konkretnie o co im chodzi i mieli opracowaną dobrą strategię, gdzie tu miejsce na dialog, dialog z definicji zakłada dobrą wolę u odbiorcy i równorzędność stron, komuniści byli uzurpatorami Kościół mieli gdzieś chcieli go zmarginalizować, ewentualnie wykorzystać do swoich celów jak już sobie wychowali odpowiednią ilość współpracujących przedstawicieli kk szczególnie od czasu "przemian demokratycznych"
  • podaj nick
   09.05.2018 12:31
   po co więc dialog z talmudystami, wyznawcami Lutra, filozofami relatywistami typu Bauman
  • podaj nick
   09.05.2018 12:51
   Ewa dialogując chyba nie wiedziała, że to zły, Adam ją zaniedbywał i się nudziła, zło pochodzi ze stadeł zawieranych przez ludzi niedojrzałych i nie przygotowanych do tego, albo ogólnie w społeczeństwach, gdzie nikt nie dba o wychowanie do dojrzałości w życiu chrześcijańskim
 • Gość Marek
  08.05.2018 15:40
  Akurat dziś czytałem wizję piekła z objawień z Fatimy. Diabeł nie umiera, ale na wieki będzie w piekle razem z ludźmi, których tam wciągnął przez swoje pokusy. Niestety, cierpienie w piekle nigdy się nie kończy. Róbmy wszystko, by tam się nie dostać.
 • o wolności słowa
  08.05.2018 21:16
  Z kłamcami nie tylko nie należy rozmawiać, nie tylko ich słuchać, ale też nie należy pozwalać im mówić ! Dlaczego w imię jakiejś służącej Kłamcom "wolności słowa" mamy być skazani na wysłuchiwanie ich bezkarnych, a niszczących życie społeczne kłamstw i oszczerstw ? To nie jest tak, że każdy może publicznie mówić co chce i nikomu to nie szkodzi. Słowo ma potężną moc, niszczącą kiedy wypowiada je kłamca i demagog do nieprzygotowanego i nieświadomego tłumu. To taki podburzony tłum wołał z pełnym przekonaniem - Ukrzyżuj Go ! I zginął w męce Niewinny. Przed Kłamstwem musimy się bronić, a kłamca nie może pozostawać bezkarny !
  • podaj nick
   09.05.2018 12:56
   za ciemnych czasów komuny była cenzura, w związku z tym nie było przekazów pornograficznych, promujących agresję czy głupkowato-wesołkowato-nihilistycznych jak obecnie i było o niebo lepiej w tej dziedzinie
 • SGGW
  08.05.2018 23:44
  Nie chwytam. Skąd Papież to wszystko wie ?
 • Gość Marek
  10.05.2018 15:07
  A propos klękania. Oficjalne zarządzenie naszego Episkopatu z 9 marca 2005 r. mówi m.in.:


  "Zaleca się procesyjne podchodzenie do Komunii świętej.

  Ciało Pana jest bowiem pokarmem na drodze do życia wiecznego.

  Komunię świętą można przyjąć w postawie klęczącej lub stojącej." Komentarz. Nie ma tu mowy o jakimkolwiek obowiązku wymaganym np. przez kapłana czy proboszcza. Nie może być mowy o wywyższaniu się, gdy ktoś przyjmuje postawę uniżenia. Przynajmniej nie można takiego wniosku obiektywnie wyciągać (ktoś indywidualnie może mieć ukrytą próżność, ale to nie nasza sprawa). W wielu parafiach, które znam, wrócił powszechny zwyczaj przyjmowania Komunii św. na klęcząco, a nawet dobudowano balaski albo wstawiono specjane klęczniki na samym środku. Być może poskutkowało świadectwo nielicznych wiernych, bo wcześniej bardzo nieliczni (np. młodzi z napisami patriotycznymi na koszulkach) byli tu nieugięci i nie robili "jak wszyscy".
 • hehehe
  10.05.2018 20:40
  To po co KK układa sie z Chinska Republika Ludową?
 • Grace
  18.05.2018 14:54
  Diabeł to stworzenie które cierpi i jest bardzo nieszczesliwe
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.