Komentarze 8
 • KJ
  03.12.2017 12:19
  Dwa fakty z dzisiaj jeszcze bardziej na progu nowego roku pogrążają papieża. Przyjdź, Panie Jezu!

  1) "Czy dzisiaj po to, aby uratować środowisko naturalne, ludzkość, nie jest konieczne zrobienie kroku wstecz?" - tak, tak, najbardziej powinniśmy się przejmować "środowiskiem naturalnym", a dopiero później ewentualnie "ludzkością"...

  2) W oficjalnym papieskim "dzienniku ustaw" ("Acta Apostolicae Sedis") na wyraźne żądanie papieża opublikowany został list papieża do biskupów metropolii Buenos Aires potwierdzający ich interpretację, że "Amoris Laetitia" dopuszcza rozgrzeszanie i udzielanie komunii cudzołożnikom - rozwodnikom uprawiającym seks z cywilnymi współmałżonkami. Co ważniejsze: ten list oraz dokument biskupów argentyńskich pozwalających rozgrzeszać grzech cudzołóstwa bez konieczności żalu za niego oraz postanowienia zerwania z nim - znów: na wyraźne żądanie papieża, jak napisał Sekretarz Stanu, kard. Parolin - zostały uznany za akt Magisterium Kościoła ("velut Magisterium authenticum"). Źródło: http://www.vatican.va/archive/aas/documents/2016/acta-ottobre2016.pdf#page=21
  • Bezimienny
   03.12.2017 20:30
   W drugiej sprawie się nie wypowiadam, bo nie znam języka, w którym dokument został opublikowany. Ale jeśli jest z nim tak samo jak ze sprawą pierwszą....

   Przecież to, co zacytowałeś nie dotyczy ochrony środowiska jako takiego. Papież mówił o zagrożeniu, jakim stanowią arsenały broni jądrowej. Dla świata i dla ludzkości. o nie jest prawda?
   • KJ
    04.12.2017 11:38
    Ja tylko zacytowałem wypowiedź przytoczoną przez "Gością": papież mówiąc o potencjalnych ofiarach ataku jądrowego na pierwszym miejscu wymienił "środowisko naturalne", a dopiero na drugim "ludzkość". O konkretnych ludziach w ogóle nie wspomniał.
   • Bezimienny
    06.12.2017 11:33
    Jeśli z powodu kolejności słów robisz taki raban, to gratuluję...

    Co do drugiej sprawy. Zwrócę uwagę, że sprawa publikacji dokumentu w Acta ... jest sprzed roku. Wyciąganie tego teraz jako sensacji jest trochę dziwne. Przecież już rok temu przetoczyła się na ten temat dyskusja

  • Gość
   04.12.2017 10:56
   I jeszcze drogi KJ przetłumacz linkowany dokument i nie udawaj że rozumiesz o czym on jest dokładnie. Dość żałosne cytować coś czego się nawet nie rozumie a cytuje się przekłamując.
   • KJ
    04.12.2017 12:24
    Doskonale rozumiem: znam i łacinę, i włoski, i radzę sobie z hiszpańskim.

    Przetłumaczyć Ci? Który fragment sobie życzysz? Dokumentu argentyńskich biskupów, listu Franciszka czy reskryptu Sekretarza Stanu?
 • mee...
  03.12.2017 16:58
  W komunistycznych Chinach Chrzescijanie sa przesladowani...ostatnio w jednej z biednych prowincji, postawiono Chrzescijanom warunek, ze albo pozdejmuja ze scian krzyze i w miejce krzyzy powiesza obrazy komunistycznego przywodcy albo nie otrzymaja pomocy. Obawiac sie nalezy, ze to nie Korea Kima bedzie zazewiem wojny a przeniesienie z Tel Avivu do Jerozolimy stolicy tych, ktorzy mienia sie Zydami, a Zydami nie sa...gdzie zaczna odbudowywac swiatynie jezrozolimskaj, do ktorej beda mieli wstep tylko ci co posiadaja 33 stopien wtajemniczenia, a gdzie na tronie zasiadzie antychryst. Owszem Kore mozna tez wykorzystac pod tym katem...III wojna swiatowa zniszczy religie i ateizm. Ostanie sie antychryst, lucyferowi w tym czasie zezwolone bedzie na nieograniczone dzialanie przez okres krotki paru lat.
  • Gość
   04.12.2017 10:54
   ".III wojna swiatowa zniszczy religie i ateizm. Ostanie sie antychryst, lucyferowi w tym czasie zezwolone bedzie na nieograniczone dzialanie przez okres krotki paru lat." skąd to wiesz @mee...???
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.