Będzie bezpłatny dla tych, których na niego nie stać.
Bazylika Watykańska zaprezentowała nowe inicjatywy komunikacyjne na Rok Święty. Przy Grobie Apostoła Piotra i Drzwiach Świętych umieszczone zostaną kamery internetowe, aby każdy mógł doświadczyć Jubileuszu również z daleka. Będzie też wydawany 86-stronnicowy watykański magazyn pt. „Plac Świętego Piotra”, który będzie bezpłatny dla tych, których na niego nie stać.
Prezentując nowe inicjatywy ks. Enzo Fortuanto, który jest dyrektorem ds. komunikacji Bazyliki Watykańskiej podkreślił, że jubileusz jest wielkim wyzwaniem komunikacyjnym. Stąd pomysł stworzenia specjalnego magazynu, który publikowany będzie w języku włoskim, angielskim i hiszpańskim. Uosabia on nowoczesność w dobie globalizacji, z wyjątkowym „redaktorem”, samym papieżem Franciszkiem, który osobiście będzie odpowiadał na pytania czytelników. „Prostym ludziom, zwykłym ludziom: młodemu mężczyźnie, ojcu rodziny, starszej pani” - podkreśla włoski franciszkanin.
Magazyn „Plac Świętego Piotra”
Prezentując zerowy numer nowego pisma wskazał, że pierwsza odpowiedź papieża poświęcona jest babci, która opowiada o smutku, widząc swoją trzecią wnuczkę nieochrzczoną z powodu oderwania się jej rodziców od Kościoła.
Ks. Fortunato przedstawił też inicjatywę modlitwy za pomocą nowych technologii. Od 2 grudnia, dzięki kamerze internetowej, wierni będą mogli wirtualnie nawiedzić grób św. Piotra i Drzwi Święte Jubileuszu. W Fabryce Świętego Piotra zainaugurowano też specjalną wielofunkcyjną salę, która będzie gościć dziennikarzy podczas spotkań i briefingów. Kard. Mauro Gambetii, który jest archiprezbiterem Bazyliki Watykańskiej podkreślił, że „komunikować znaczy łączyć” i chodzi o to, by „łączyć Bazylikę z chrześcijanami na całym świecie”.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.