Beatyfikacja na stadionie narodowym

Nie tylko w Polsce wierni, którzy nie mogą wziąć bezpośrednio udziału w uroczystościach beatyfikacyjnych Jana Pawła II, będą mieli okazję do wspólnotowego świętowania tego wydarzenia u siebie. Tak będzie np. w Kostaryce, gdzie na ten cel przeznaczono stadion narodowy w stołecznym San José. Kostarykański Kościół organizuje tam specjalne czuwanie modlitewne w nocy z 30 kwietnia na 1 maja.

Obiekt został dopiero co oddany do użytku i pomieści 35 tys. osób. Wzniesiono go na miejscu starego stadionu narodowego, na którym Jan Paweł II celebrował Eucharystię 28 lat temu, podczas swej wizyty w Kostaryce. Obecnie miejsce zmagań sportowych posłuży 18-godzinnej imprezie, w której obok nabożeństw przewidziano także wydarzenia kulturalne. W parku obok stadionu zostanie także odprawiona Msza św. pod przewodnictwem nuncjusza w Kostaryce, abp. Pierre’a Nguyena Van Tota. Czuwanie zakończy się 1 maja o 6:00 rano, gdy w Rzymie dobiegną końca uroczystości beatyfikacyjne.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.