Dziesiąty dzień pielgrzymki Ojca Świętego łączył w sobie elementy bardzo osobiste, takie jak Msza św. w kaplicy św. Leonarda na Wawelu i modlitwa przy grobie najbliższych, jak i publiczne spotkania z chorymi oraz służbą zdrowia w Klinice Kardiochirurgii lub parafianami wspólnoty św. Jadwigi z Krowodrzy.
W kaplicy św.Leonarda i na cmentarzu
Około 8.15 Papież rozpoczął odprawianie Mszy św. w kaplicy św. Leonarda w Katedrze na Wawelu. Było to spełnienie pragnienia wyrażonego przez Jana Pawła II m.in. w książce „Dar i Ta-jemnica".
W Eucharystii uczestniczyło tylko kilkadziesiąt osób zaproszonych przez Ojca Świętego. Papież nie wygłosił homilii. Po odczytaniu przez diakona słów Ewangelii zatopił się w długiej, kilkunastominutowej modlitwie w ciszy. Także po Mszy św. Jan Paweł II przez około 20 minut trwał na modlitwie. Modlił się również przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy Batorego, a następnie ukląkł na chwilę przy grobie św. Jadwigi Królowej.
Później udał się na Cmentarz Rakowicki, gdzie, podobnie jak w czasie poprzednich pielgrzymek, modlił się przy grobie swoich rodziców i starszego brata.
Na ulicy Kanoniczej
W domu przy ul. Kanoni-czej w Krakowie, w którym przez wiele lat mieszkał jako ksiądz i biskup pomocniczy, Jan Paweł II zjadł śniadanie w gronie kilku osób.
Przy tej samej ulicy mieści się Instytut Jana Pawła II, powołany w roku 1995 przez kard. Franciszka Macharskiego dla „wszechstronnej troski o dokumentacje całokształtu działalności Ojca świętego Jana Pawła II jako arcybiskupa metropolity krakowskiego oraz Najwyższego Pasterza Kościoła powszechnego". Papież odwiedził Instytut swojego imienia.
Przy ul. Kanoniczej doszło do jeszcze jednego, bardzo ważnego spotkania. Ojciec Święty odwiedził Fundację św. Włodzimierza, chrzciciela Rusi Kijowskiej, założoną osiem lat temu w celu krzewienia kultury i sztuki ukraińskiej oraz pracy na rzecz zbliżenia polsko-ukraińskiego. W drzwiach Papieża witali metropolita przemysko-warszawski Kościoła grekokatolickiego abp Jan Martyniak oraz prezes Fundacji prof. Włodzimierz Mokry. Papież modlił się w siedzibie Fundacji przed ikonami św. św. Borysa i Gleba.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.