Papież ciepło witany w Edynburgu

Wbrew przewidywaniom o chłodnym przyjęciu przez Brytyjczyków, papież jest ciepło witany w Edynburgu przez najważniejsze osoby w państwie i zwykłych ludzi. Dziesiątki tysięcy osób przywitały Ojca Świętego w pierwszym dniu papieskiej pielgrzymki.

Królowa Elżbieta II uroczyście przywitała Ojca Świętego w Pałacu Królewskim. Po ceremonii powitalnej papież udał się na obiad do Pałacu Arcybiskupiego – siedziby kardynała Keith O’Briena.

W trakcie przejazdu papamobile ulicami Edynburga papież miał założony szal w szkocką kratę. Był witany przez dziesiątki tysięcy osób, które zgromadziły, aby przywitać i pozdrowić Ojca Świętego. Ludzie machali brytyjskimi i papieskimi flagami. Na trasie ustawiło się również wielu uczniów m.in. ze szkoły pw. św. Niniana (apostoła Szkocji), a jeden z nich był przebrany za tego świętego patrona.

Wśród oczekujących na przejazd kolumny Benedykta XVI, były także osoby, które przyszły tam, aby protestować. „Przestańcie chronić księży pedofilów” – głosił jeden z napisów umieszczonych na fladze znajdującej się pomiędzy „gejowskimi” flagami.

Po przyjeździe do Pałacu Arcybiskupiego Ojciec Święty – mimo że nie przewidywał tego oficjalny program – przeszedł pieszo na drugą stronę ulicy, przy której znajduje się arcybiskupia rezydencja, aby spotkać się i pobłogosławić zgromadzonych uczniów i osoby chore.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama