Już jutro Benedykt XVI w Hiszpanii

W ramach dwudniowej wizyty w Hiszpanii Ojciec Święty odwiedzi 6 listopada Santiago de Compostela, natomiast 7 listopada w Barcelonie poświęci kościół Sagrada Familia. Będzie to już druga wizyta Benedykta XVI w Hiszpanii i 18. podróż zagraniczna obecnego papieża.

Papież 6 listopada pomodli się w jednej z najsłynniejszych sanktuariów świata w Santiago de Compostela – przepięknej katedrze romańskiej, w której – wedle legendy – spoczywają relikwie św. Jakuba Apostoła Starszego, patrona pielgrzymów i jednego z głównych patronów całej Hiszpanii.

Mieszkańcy Santiago zapewniają, że już kończą się przygotowania do papieskiej wizyty. Na trasie przejazdu papieża – od lotniska do katedry – powiewają flagi z wizerunkiem Benedykta XVI. Na placu Obradoiro dobiega końca budowa konstrukcji ołtarza, przy którym będzie odprawiana sobotnia Msza święta.

W Barcelonie papież odprawi Mszę św. i poświęci kościół oraz ołtarz Świątyni Pokutnej Świętej Rodziny (Sagrada Familia), budowanej według projektu Sługi Bożego Antonio Gaudiego. Budowę tego monumentalnego dzieła rozpoczęto 128 lat temu.

W ramach wizyty odbędą się też m.in. spotkania: z królem Hiszpanii Juanem Carlosem i jego małżonką królową Zofią oraz z hiszpańskim następcą tronu Filipem – księciem Asturii oraz jego małżonką Letycją.

Obecny papież odwiedzi Hiszpanię po raz drugi. Pierwsza wizyta Benedykta XVI miała miejsce w dniach 8-9 lipca 2006 roku z okazji V Światowego Spotkania Rodzin w Walencji. W sierpniu przyszłego roku Ojciec Święty jest spodziewany w Madrycie, gdzie w dniach 16-21 sierpnia odbędą się obchody XXVI Światowego Dnia Młodzieży.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.