Benedykt XVI przybył do Edynburga

Benedykt XVI przybył do Edynburga rozpoczynając tym samym czterodniową podróż apostolską do Anglii i Szkocji. Papieski samolot wylądował na międzynarodowym lotnisku w Edynburgu o godz. 10.18 czasu miejscowego.

Wśród witających papieża na płycie edynburskiego lotniska byli: książę Filip, małżonek królowej Elżbiety II, metropolita Edynburga, kard. kard. Keith O’Brien, Cormac Murphy-O’Connor, emerytowany metropolita Westminster, nuncjusz apostolski w Wielkiej Brytanii, abp Faustino Sainz Munoz oraz Francis Campbell, ambasador Wielkiej Brytanii przy Stolicy Apostolskiej.

Po krótkim powitaniu papież wraz z orszakiem uda się do Pałacu Królewskiego Holyroodhouse, gdzie odbędzie się oficjalna ceremonia powitania.

Z lotniska papież udał się na spotkanie z Królową Elżbietą II w Pałacu Hollyrood House. Przed pałacem zebrało się kilkadziesiąt osób z papieskimi flagami oraz szalikami z wizerunkiem Benedykta XVI. Również na tracie przejazdu papamobile w Edynburgu oczekują mieszkańcy miasta, chcący zobaczyć przejazd kolumny z Benedyktem XVI.

Jest to 17. podróż zagraniczna Benedykta XVI, a Wielka Brytania będzie 19 krajem, który odwiedzi w czasie pontyfikatu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.