Prasa cypryjska nadzwyczaj pozytywnie ocenia papieską wizytę. Na stronach tytułowych wszystkie dzienniki zamieszczają zdjęcia papieża opatrując je takimi tytułami jak: "Wielkie szczęście", „Cudowny dzień dla Cypru” czy „Benedykt XVI przybywa jako pielgrzym, sługa Boży i głosiciel pokoju".
Gazety różnie oceniają dotychczasowe przemówienia papieża. Szczególnie akcentują jego wezwanie do pojednania podzielonej wyspy. Liberalny "Politis" uważa, że papież w konflikcie cypryjskim „stoi za nami” i „wspiera nasze stanowisko”
Również "Phileleftheros" pisze o „pozytywnym orędziu pokoju“ i nazywa wizytę Benedykta XVI „wielką wygraną dla naszego kraju”. „Zalecana przez papieża cierpliwość w rozwiązaniu konfliktu jest nadal konieczna“ – pisze dziennik.
W przeciwnym tonie pisze prawicowo konserwatywna gazeta "Machi". „Benedykt odmawia nam politycznego wsparcia“ – pisze gazeta. Jej zdaniem papież w swoich przemówieniach ogranicza się do ogólnych stwierdzeń, które nie pomagają Cyprowi.
W czytanym przez większość obcokrajowców "Cyprus Mail" papieskiej pielgrzymce poświecono specjalne cztery strony. Gazeta pyta katolików z Sri Lanki i Filipin o wrażenia. Odpowiadają, że wizyta papieża to „najpiękniejsze dni w ich życiu“. Cytowane są także opinie prawosławnych, dla których pielgrzymka jest "wielkim zaszczytem dla kraju”. Zdaniem "Cyprus Mail" dużą sympatię Cypryjczyków papież zyskał sobie wypowiadając słowa pozdrowień po grecku.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.
Nowe władze polskiego Episkopatu zostały wybrane w marcu 2024 roku.