Hiszpania: prasa o papieskiej wizycie

Hiszpańskie media podkreślają apel Benedykta XVI o dialog i pokój. Czynią to po tym jak Papieska podróż na Cypr rozpoczęła się w cieniu zamordowania katolickiego biskupa w Turcji i ataku izraelskiego na transport humanitarny dla Gazy.

„Ojciec Święty nazwał muzułmanów braćmi – czytamy w dzisiejszym ABC. Papież prosi o cierpliwość dla Izraela i o dialog z muzułmanami”. Dziennik podkreśla, że abp Chryzostom II przyjął Benedykta XVI z otwartymi ramionami w świątyni, którą oddał na użytek katolikom. Kościół prawosławny na Cyprze skrytykował turecką okupację części wyspy oraz zniszczenie kościołów.

Sytuacji chrześcijan w części okupowanej przez Turcję poświęca sporo uwagi sobotni El Mundo. Dziennik pisze o zniszczeniu większości kościołów, emigracji chrześcijan oraz presji, w jakiej żyją oni pod rządami tureckimi. „Benedykt XVI zaapelował o dialog z «braćmi muzułmanami», zachęcając katolików do kontynuowania go «pomimo wszystkich problemów»”, podkreśla El Mundo.

„Pierwsza podróż Papieża na Cypr naznaczona entuzjazmem” – stwierdza La Razón. Tysiące osób przyjęły Benedykta XVI „z wielkim entuzjazmem w miejscowości Pafos położonej w regionie o wielkim znaczeniu dla szerzenia się chrześcijaństwa”. Dziennik pisze o niewielkiej grupie, która manifestowała przeciwko papieskiej wizycie w kraju, gdzie większość stanowi prawosławie, oraz o reakcji abp. Chryzostoma II, który stanowczo potępił tego rodzaju postawy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.