Papież pojedzie do Portugalii

Od 11 do 14 maja Benedykt XVI odbędzie swoją podróż apostolską do Portugalii. Odwiedzi Lizbonę, Porto i sanktuarium w Fatimie.

To będzie piąta podróż apostolska do Fatimy. Paweł VI był tam w 1967 roku, Jan Paweł II w 1982, 1991 i 2000 roku. Z tej ostatniej wizyty pochodzą prezentowane zdjęcia.

W 2000 roku Jan Paweł II odwiedził Fatimę, by beatyfikować Hiacyntę i Franciszka – dwoje młodych pastuszków, którym ukazała się Najświętsza Maryja Panna. Z tej okazji została ujawniona trzecia tajemnica fatimska. Podczas homilii Jan Paweł II powiedział, że przesłanie z Fatimy jest wezwaniem do nawrócenia, dzięki któremu ludzkość może uniknąć usidlenia przez „smoka” z księgi Apokalipsy. Ostatecznym celem człowieka jest niebo, jego prawdziwy dom, gdzie Ojciec Niebieski oczekuje wszystkich z miłosierną miłością.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.