Papież powołał komitet dla pomocy Ukrainie

Ojciec Święty postanowił utworzyć komitet, który zajmie się podziałem funduszy uzyskanych podczas ogólnoeuropejskiej zbiórki pieniędzy dla ofiar wojny na Ukrainie.

Przypomnijmy, na prośbę Franciszka przebiegła ona we wszystkich kościołach naszego kontynentu w niedzielę 24 kwietnia.

Na czele komitetu stanął bp Jan Sobiło, biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej. On też wyznaczy trzech pozostałych członków komitetu, a jednego mianują wspólnie Papieska Rada Cor Unum oraz Caritas Internationalis.

Watykański sekretarz stanu poinformował bp. Sobiłę, że wnioski o wsparcie finansowe powinny być składane przede wszystkim przez „zgromadzenia międzyreligijne lub międzywyznaniowe, istniejące na danym terenie, lub przez poszczególnych biskupów, również niekatolickich, jeśli gdzieś takich zgromadzeń nie ma”. Będzie też można rozważyć wnioski składane przez inne organizacje.

W związku z tym, że jest to osobista inicjatywa Papieża, ostateczną instancją tego projektu są sekretariat stanu i charytatywna dykasteria Stolicy Apostolskiej, działające za pośrednictwem nuncjatury na Ukrainie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.