Rośnie popularność papieża

Popularność Franciszka wśród mieszkańców Ameryki jest równa tej, jaką miał tam w latach 80. i 90. Jan Paweł II.

Dwa lata po wyborze na Papieża ciągle rośnie popularność Franciszka wśród Amerykanów. Według sondażu przeprowadzonego przez Pew Reaserch Center, specjalizującego się w badaniach dotyczących religii, 9 na 10 obywateli Stanów Zjednoczonych wyraża pozytywną opinię o obecnym Papieżu, a 6 „bardzo pozytywną”, przy czym aż 95 procent tamtejszych praktykujących katolików lubi Franciszka.

W ten sposób popularność Franciszka wśród mieszkańców Ameryki jest równa tej, jaką miał tam w latach 80. i 90. Jan Paweł II. Od momentu wyboru Franciszka o 13 procent wzrosła też jego popularność wśród niekatolików.

«« | « | 1 | » | »»
  • Ja
    06.05.2015 08:05
    Popularność rośnie, ale nie ma to przełożenia na postrzeganie Kościoła ani na nawrócenia. Niekatolicy lubią papieża bo uważają że on zmienia nauczanie Kościoła.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.