Dzieci z Ukrainy na koloniach Caritas

Caritas Diecezji Sandomierskiej zapewniło tegoroczny wypoczynek wakacyjny 170 dzieciom z polskich rodzin z Żółkwi na Ukrainie oraz dzieciom z ubogich rodzin w diecezji sandomierskiej. Tegoroczne turnusy organizowane są w ośrodku wypoczynkowym w Mszanie Dolnej.

- Dzieci przyjeżdżając na nasze kolonie, mają okazję nie tylko powrócić do swoich korzeni, ale także do nawiązania nowych więzi przyjacielskich z rówieśnikami z naszej diecezji – powiedział ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Natomiast dzieci z diecezji sandomierskiej pochodzą z rodzin ubogich z terenu województw – świętokrzyskiego i podkarpackiego. Łącznie odbędą się cztery turnusy kolonijne.

Głównymi celami pobytu dzieci na koloniach jest nie tylko atrakcyjny i bezpieczny wypoczynek, ale też zapoznanie się z kulturą polską i tradycją, ćwiczenie języka polskiego, nawiązanie kontaktów z rówieśnikami z Polski, a także umocnienie w wierze przez codzienną wspólną modlitwę oraz udział w Eucharystii.

Na wypoczynek wakacyjny Caritas Diecezji Sandomierskiej otrzymała dofinansowania z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Miasta i Gminy Tarnobrzeg.

Wkład Caritas pochodzi ze środków zgromadzonych podczas akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz Jałmużny Wielkopostnej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama