Zagadaj księdza, zagadaj siostrę

„Masz pytanie, którego nigdy nie zadałeś osobie duchownej? Chcesz poruszyć ważny problem? Nie musisz iść do kościoła. Wystarczy, że dziś przyjdziesz na okrągłą kładkę, rzeszowski Rynek czy jedną z głównych ulic miasta” - zachęcają organizatorzy akcji „Zagadaj księdza, zagadaj siostrę”.

Na pasie zieleni, dzielącym pasy jezdni, będzie czekać siostra zakonna lub ksiądz i wolne krzesło. Każdy może usiąść i poruszyć nurtujący go problem. To druga odsłona akcji odbywającej się w ramach rzeszowskiego Festiwalu Wiary 2014, którego finał zaplanowano na 18-21 czerwca.

„Być może kogoś zdziwi nasza obecność w tak nietypowych miejscach, ale to nie przypadek czy nieprzemyślana decyzja. Być może właśnie w tym miejscu i w tej chwili ktoś będzie potrzebował rozmowy czy pomocy. Pierwsza akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, poruszyliśmy wiele ważnych problemów, z którymi Ci ludzie pewnie nigdy nie trafiliby do księdza. Cieszymy się, że udało nam się pomóc choć kilkunastu osobom, dlatego dziś także liczymy na wielu rozmówców” – mówi ks. Daniel Drozd, współorganizator Festiwalu Wiary.

Po udziału w akcji zgłosiło się ponad 30 księży i kilkanaście sióstr zakonnych. Osoby duchowne zapraszające do rozmowy, będzie można spotkać w godzinach od 15.00 do 17.00 w centralnych punktach miasta.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama