I Kongres Ewangelizacji w Internecie

W Madrycie trwa I Kongres Ewangelizacji poprzez Internet. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki platformie katolickich twitterów. Kongres spotkał się z dużym zainteresowaniem użytkowników najnowszych technologii.

Wśród uczestników kongresu są m.in. specjalista od cyberteologii Antonio Spadaro SJ i twórca papieskiego twittera Gustavo Entrala. Obrady otworzył abp Claudio Maria Celli, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, który pozdrowił uczestników kongresu i zachęcił do szukania nowych sposobów głoszenia Ewangelii w Internecie. Ks. Spadaro mówił o „Ewangelizowaniu w okresie sieci internetowej”, natomiast Gustavo Entrala o „Kościele i ewangelizacji na kontynencie cyfrowym”.

Uczestnicy mogą wziąć udział w praktycznych warsztatach związanych z Internetem, m. in. jak utworzyć blog lub podcast ewangelizacyjny, na czym polega fotografia ewangelizacyjna czy jakiego używać języka, aby komunikwać treści ewangeliczne w sposób atrakcyjny i współczesny. Kongres został zorganizowany przez platformę iMisión, ktrą stara się utworzyć sieć internetową poświęconą ewangelizacji.

Więcej informacji na temat tego kongresu można zobaczyć na stronie www.congreso.imision.org.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama