Startuje Przystanek Jezus 2013

Przygotowujemy się do podjęcia misji, którą po raz kolejny w bardzo świeży sposób przekazał nam Papież Franciszek: „Idźcie nie lękając się aby służyć”. Mamy wyjść na pole tegorocznego przystanku Woodstock, by głosić to, że Bóg jest Miłością. Bardzo poważnie potraktujemy też inne jego wezwanie, które wybrzmiało na zakończenie dni młodych „Idźcie zrobić duży hałas”. Chcemy zrobić dużo hałasu dla Jezusa.

„Bóg jest dobry” – pod takim hasłem rozpoczęła się w niedzielę 28 lipca 14. edycja ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej Przystanek Jezus. Potrwa do 4 sierpnia. Jej organizatorem jest Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina wraz z ks. Arturem Godnarskim. Na Przystanek Jezus w Kostrzynie nad Odrą przyjechało blisko 800 młodych ludzi z całej Polski, ale nie tylko, bo także z zagranicy. Mamy gości z Francji, Irlandii, Czech, Słowacji i z Niemiec.

Ideą Przystanku Jezus jest ewangelizacja młodych ludzi, którzy przyjeżdżają na Przystanek Woodstock. Wczoraj przeżyliśmy piękne czuwanie przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Podczas rekolekcji, które prowadzi bp Edward Dajczak, towarzyszy nam ogromna radość.

Przystanek Jezus to ta młoda część Kościoła ewangelizująca zagubioną młodzież Woodstocku. Jesteśmy jednością i różnorodnością zarazem. Są z nami bp Dajczak, księża, bracia zakonni, siostry, młodzież świecka. Wspiera nas 20 biskupów z całej Polski.

„Zapraszamy do śledzenia wszystkich wydarzeń przystankowych, na stronie przystanekJezus.pl mamy radio internetowe działające cały czas – mówi rzecznik prasowy Robert Kościuszko. – Możecie nas odwiedzać i słuchać. Prosimy o modlitwę. Do usłyszenia”.

 

ks. J. Raczyński, ks. T. Matyjaszczuk, Kostrzyn nad Odrą

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama