Franciszek poleci do Ziemi Świętej ze zwierzchnikami chrześcijan wschodnich.
Wraz z Papieżem pod koniec maja Izrael i Autonomię Palestyńską odwiedzą patriarchowie kościołów wschodnich będących w jedności z Rzymem. Uczestnictwo zapowiedzieli patriarchowie: greckokatolicki, maronicki, chaldejski, katolicki obrządku syryjskiego, koptyjsko-katolicki i ormiańsko-katolicki. Wspólnie z następcą św. Piotra 24 maja odprawią Mszę św. w stolicy Jordanii, Ammanie.
Część z patriarchów będzie towarzyszyła Ojcu Świętemu w wizycie w Betlejem oraz podczas spotkania ekumenicznego w Bazylice Grobu Bożego w Jerozolimie. Kontrowersje wzbudziła wizyta w Izraelu kard. Buchary Boutrosa Rai, który jest zwierzchnikiem maronitów. Będzie pierwszym maronickim patriarchą, który odwiedzi Jerozolimę od 1948 roku. Zdaniem Austriackiej Katolickiej Agencji Prasowej niektórzy Libańczycy zarzucają mu, że wizyta stanowi symbol „normalizacji” stosunków między Libanem a Izraelem, która nie ma miejsca. Maronici mieszkają głównie w Syrii I Libanie.
Z kolei prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas wyraził zadowolenie z przyjazdu kard. Rai. Według polityka może wnieść on wiele do wzmocnienia arabskiego charakteru Jerozolimy oraz Palestyny, a także braterstwa muzułmańsko-chrześcijańskiego.
Papież Franciszek odwiedzi Jordanię, Palestynę i Izrael w dniach 24-26 maja. W planach jest m.in. wizyta w miejscu chrztu Jezusa Chrystusa w Jordanie, Msza św. na Placu Żłóbka w Betlejem oraz spotkanie ekumeniczne w Bazylice Grobu Pańskiego.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.
Nowe władze polskiego Episkopatu zostały wybrane w marcu 2024 roku.