Rusza inicjatywa „Misjonarz na Post”, której celem jest wsparcie modlitewne polskich misjonarzy. „Uczestnicy akcji deklarują chęć modlitwy czy postu w ich intencjach” – tłumaczy o. Marcin Wrzos, oblat, jeden z koordynatorów inicjatywy. Na całym świecie pracuje 2012 misjonarzy z naszego kraju.
Aby włączyć się do akcji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.misjonarznapost.pl i wybrać kraj pobytu misjonarza, który zostanie objęty modlitwą. System wybierze osobę z listy, a uczestnik otrzyma odpowiedź z niezbędnymi informacjami.
"Marzymy o tym, żeby każdy misjonarz miał kogoś, kto za niego się modli" - przyznaje o. Wrzos. „Właśnie świadomość modlitwy za mnie i za ludzi, wśród których pracuję, bardzo mnie wspiera” – wspomina o. Tomasz Przybył, werbista pracujący w RPA.
Akcja jest wzorowana na Dziele Duchowej Adopcji Kapłanów, czyli inicjatywie propagującej modlitwę za diakonów, prezbiterów i biskupów.
W projekcie „Misjonarz na Post” wziąć udział może każdy. Codzienna krótka modlitwa może wystarczyć, ale warto wybrać także inne możliwości, np. odmówienie różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia czy uczestnictwo we Mszy św. w intencji misjonarza. "Akcja nie wymaga wydawania pieniędzy czy dużego wysiłku fizycznego, wymaga natomiast poświęcenia czasu i wytrwałości" - zauważa o. Wrzos.
Projekt „Misjonarz na Post”, jest wspólną inicjatywą najważniejszych polskich czasopism misyjnych: „Misjonarza” (werbiści), „Misjonarzy Kombonianów” (kombonianie), „Misji Salezjańskich” (salezjanie), „Echa z Afryki i innych kontynentów” (klawerianki) oraz „Misyjnych Dróg” (oblaci). Projekt wspierają Komisja Misyjna Episkopatu Polski i Papieskie Dzieła Misyjne.
"Boże, pociesz wszystkich pogrążonych w bólu rozstania, mając pewność, że umarli żyją w Tobie."
To trzeci co do wielkości cmentarz w Rzymie, po Cmentarzu Flamińskim i Campo Verano.
Franciszek po raz kolejny apelował też o modlitwę w intencji udręczonej Ukrainy.
Franciszek przyjął na audiencji dla nauczycieli i wychowawców z włoskiej Akcji Katolickiej.
Franciszek przyjął przedstawicieli Dykasterii ds. Komunikacji.
Myślimy o krajach, które tak bardzo cierpią: udręczona Ukraina, Palestyna, Izrael...
To międzyreligijny kompleksu w Abu Zabi w ZEA, który mieści kościół, meczet i synagogę.
Wówczas nie będzie przygotowany do stawiania czoła wyzwaniom i nie odpowie na "wołanie ludzkości".