Lourdes podnosi się ze zniszczeń

Na likwidację szkód wywołanych przez ubiegłoroczną powódź przeznaczono ponad 10 mln euro.

Kolejnych 5 mln euro wydano na budowę zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Wszystko to było możliwe dzięki nadzwyczajnej hojności pielgrzymów. W sumie darowali oni do tej pory na odbudowę sanktuarium ponad 9 mln euro.

Ordynariusz lourdzkiej diecezji bp Nicolas Brouwet jest dobrej myśli. Wierzy, że w przyszłorocznym budżecie nie będzie już deficytu. Aby tak się stało, wystarczy, by każdy uczestnik pielgrzymek grupowych złożył dar w wysokości 4 euro. W ubiegłym roku odbudowę sanktuarium wspomógł co drugi pielgrzym. Woda zalała Lourdes w czerwcu, a zatem na samym początku sezonu pielgrzymkowego. W konsekwencji niektórzy pątnicy odwołali swój przyjazd. Ale i tak było ich niemało: niemal 6 mln, jedynie 10 procent mniej niż w latach poprzednich.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.