Zachęcał do tego dyrektorów polskich rozgłośni diecezjalnych kard. Müller.
W rzymskich rekolekcjach dyrektorów niezależnych katolickich rozgłośni radiowych z Polski uczestniczy 24 kapłanów z 15 rozgłośni. Spotkali się oni z prefektem Kongregacji Nauki Wiary.
Kard. Gerhard Müller zachęcił ich, by z zapałem przekazywali zdrową naukę wiary. „Niech wasze rozgłośnie będą szkołą głębokiej modlitwy. Bądźcie głosicielami Dobrej Nowiny w «cyfrowym kontynencie». Rozwijajcie waszą wzajemną współpracę i niech ona przynosi owoce” – powiedział kard. Müller dyrektorom polskich rozgłośni diecezjalnych. Przyznał, że dzięki ich posłudze głos Ewangelii dociera do wielu osób. „Jest to bardzo ważny dziś sposób głoszenia Dobrej Nowiny. Wpisuje się on w zadanie wyznaczone nam przez Chrystusa, by iść na cały świat i głosić Ewangelię” – powiedział prefekt Kongregacji Nauki Wiary.
O przebiegu spotkania mówi koordynator Forum Niezależnych Katolickich Rozgłośni Radiowych ks. Tomasz Olszewski: „Spotkanie ma charakter formacyjno-edukacyjny. Jest to formacja w postaci katechez i wspólnych spotkań modlitewnych, ale również codziennej pracy, która już się rozpoczęła w ramach Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich w Polsce. Każde nasze spotkanie to niesamowity czas, tym bardziej tutaj w Rzymie. Zasadniczo ma ono zawsze dwa wymiary. Dla nas kapłanów pierwszy wymiar to nasze rekolekcje i podążanie wspólną drogą ku świętości. A z drugiej strony jest wymiar branżowy, typowo radiowy, a więc wymiana doświadczeń, tu w Rzymie w sposób szczególny z Radiem Watykańskim, z którym każda nasza stacja współpracuje. Ale dokonuje się to też przez nasze spotkania czy to z kard. Müllerem, czy w innych kongregacjach z ludźmi, którzy bezpośrednio pracują przy Ojcu Świętym. Bo w zasadzie to jest nasza misja, żeby mówić o Kościele i ten Kościół poznawać i przybliżać ludziom”.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.
Nowe władze polskiego Episkopatu zostały wybrane w marcu 2024 roku.