Wybory prowincjała u dominikanów

Został nim dotychczasowy przeor krakowski, 49-letni o. Paweł Kozacki. Zastąpi on o. Krzysztofa Popławskiego, który pełnił urząd przez prowincjała dwie ostatnie kadencje.

 O. Paweł Kozacki urodził się 8 stycznia 1965 roku w Poznaniu. Do Zakonu Kaznodziejskiego wstąpił w 1983 roku. Gdy był w nowicjacie, został aresztowany za wcześniejszą działalność w antykomunistycznym podziemiu – po kilku miesiącach został zwolniony w wyniku amnestii. Śluby wieczyste złożył w 1989 roku, a rok później przyjął święcenia kapłańskie.

Pierwsze trzy lata po święceniach spędził w dominikańskiej parafii św. Dominika w Szczecinie, gdzie był wikariuszem oraz katechetą i duszpasterzem akademickim. Współpracował też ze szczecińską rozgłośnią Polskiego Radia oraz Radiem „As”.

W latach 1993-1995 był redaktorem naczelnym oficyny „W drodze” w Poznaniu, a przez następne 15 lat szefem miesięcznika „W drodze”. W 2004 został przeorem klasztoru poznańskiego, a w 2010 krakowskiego – najstarszego i największego w Polsce – wybrała go swoim przeorem. Rok temu urząd ten powierzono mu po raz drugi. Jako przeor opiekował się Pieszą Dominikańską Pielgrzymką na Jasną Górę.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama