Rosja w sprawie ataków na chrześcijan w Egipcie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej wyraziło głęboki niepokój z powodu ataków na koptyjskich chrześcijan w Egipcie.

W napadzie na uczestników ceremonii ślubnej w jednej z dzielnic Kairu śmierć poniosły cztery osoby a kilkanaście zostało ciężko rannych. Wczoraj 21 października odbyły się pogrzeby zabitych, które przekształciły się w tłumne manifestacje tysięcy Egipcjan.

W oświadczeniu czytamy, że tak ostatni, jak i poprzednie akty terroru skierowane przeciwko egipskim chrześcijanom, budzą najwyższy niepokój władz Rosji. Ataki na ośrodki religijne Koptów, zamachy na ich życie i zdrowie, wywołują sprzeciw tym bardziej, że bardzo często ich inicjatorami są zwykli kryminaliści. Zdaniem autorów oświadczenia władze Egiptu powinny dołożyć wszelkich starań by nie dopuszczać do podobnych zdarzeń w przyszłości. Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa bez względu na wyznawaną religię, a także stabilizacja sytuacji w kraju, pozwolą państwu egipskiemu osiągnąć potrzebny poziom rozwoju ekonomicznego i standardów społeczeństwa demokratycznego. Autorzy oświadczenia uważają, że szacunek wobec wybranych demokratycznie instytucji zapewni ogólnonarodowy ład społeczny i pokój międzyreligijny.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama