Topowy prawnik Watykanu: Komunia nie dla proaborcjonistki

Liderka demokratów w Izbie Reprezentantów Nancy Pelosi nie powinna otrzymywać Ciała Pańskiego - stwierdził kard. Raymond Leo Burke.

Pelosi popiera postulaty homolobby i prawo do aborcji, wyznając przy tym, iż jest praktykującą katoliczką.

Po raz kolejny głos w jej sprawie zabrał kard. Raymond Leo Burke - szef Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, który jest najwyższym sądem Kościoła katolickiego. Stwierdził, że Pelosi powinno się odmówić możliwości przystępowania do Komunii do czasu, aż nie zmieni swoich poglądów w sprawie aborcji.

„To jest prawo kanoniczne, nie moja opinia” - powiedział kardynał. Kanon 915 mówi: „Do Komunii świętej nie należy dopuszczać ekskomunikowanych lub podlegających interdyktowi, po wymierzeniu lub deklaracji kary, jak również innych osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim”.

Przypadek kobiety potwierdza słuszność zastosowania kanonu. „To jest osoba, która z uporem, po wielokrotnych upomnieniach, trwa w grzechu ciężkim, współpracując z przestępstwem aborcji i ciągle przyznaje się do bycia gorliwą katoliczką” - mówił kardynał.

Kardynał podkreślił, że Nancy Pelosi jest doskonałym przykładem katolika, który oddziela wiarę od swojego codziennego życia.

Przywołał także słowa Jana Pawła II, który mówił, że są katolicy w życiu publicznym, którzy biorą rozwód ze swoją wiara i źle służą swoim braciom i siostrom. Właściwa służba polega na ochronie niewinnego życia nienarodzonych, a także promocji integralnej wizji rodziny.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg