Nabożeństwa w całej archidiecezji

We wszystkich kościołach archidiecezji częstochowskiej, w niedzielę 16 grudnia, po głównej Mszy świętej, odprawione zostaną nabożeństwa ekspiacyjne.

W związku z próbą zniszczenia cudownego obrazu Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, abp Wacław Depo metropolita częstochowski wydał zarządzenie, aby we wszystkich kościołach archidiecezji częstochowskiej, w niedzielę 16 grudnia, po głównej Mszy świętej, odprawione zostały nabożeństwa ekspiacyjne.

- Ojciec Święty Benedykt XVI w dniu 12 września tego roku mówił do nas słowa, które dzisiaj stały się bardzo aktualne: „Często w obliczu zła mamy poczucie, że nic nie jesteśmy w stanie zrobić, ale to właśnie nasza modlitwa  jest pierwszą i najskuteczniejszą odpowiedzią jaką możemy dać i która umacnia nasz codzienny wysiłek, by chronić dobro”- pisze abp Wacław Depo.

Podczas nabożeństw ekspiacyjnych ma zostać odmówiony akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP i mają być odśpiewane suplikacje.

Do zbezczeszczenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w sanktuarium na Jasnej Górze doszło 9 grudnia. Po porannej Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu mężczyzna rzucił w niego farbą. Obraz chroniony jest szybą, więc sama ikona nie uległa uszkodzeniu. Sprawcą tego czynu był 58-letni mieszkaniec Świdnicy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg