Piękne ciało to za mało

Już 6-latki mówią, że chcą być „sexy”. Amerykańska dziennikarka pisze, jak je przed tym bronić.

Z  badania przeprowadzonego przez Knox College w USA wynika, że już sześcioletnie dziewczęta coraz częściej używają sformułowania: chcę być "sexy". - Te wyniki pokazują ogromną potrzebę tworzenia materiałów, z których dziewczyny mogłyby uczyć się, że nie są tylko obiektami seksualnymi – mówi amerykańska dziennikarka Teresa Tomeo - To szokujące, że młodym kobietom wydaje się, że muszą się poniżać, aby otrzymać w zamian miłość i akceptację – dodaje.

Publicystka wydała właśnie książkę „Zapakowane: Dziesięć Bożych Prezentów dla Kobiet”, aby pomóc dziewczynom dostrzec w sobie walory wewnętrzne. Tomeo i współautorka Cheryl Dickow wskazują, że przebaczenie i miłość Boża, które prowadzą do spokoju i spełnienia pomagają kobietom „rozpakować” ich prawdziwy kobiecy geniusz.

- Kobiety wszędzie i w każdym wieku muszą wiedzieć jak bardzo są kochane przez Boga, jako stworzone na Jego obraz i podobieństwo - pisze Tomeo na swoim blogu. Dodaje też, że sednem lektury jej książki proste przesłanie, że już samo przyjęcie do serca prawdy o miłości Boga w życiu kobiety może sprawić tak wielką różnicę.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama