Etiopia: Pomoc Caritas dla ofiar suszy

Caritas w Etiopii ponowiła wezwanie o pomoc dla ludności na terenach dotkniętych suszą.

Przygotowany nowy program wsparcia ma pomóc rolnikom i farmerom w produkcji żywności oraz w tworzeniu infrastruktury niezbędnej do doprowadzenia wody na obszary uprawne. „Trwająca susza jest gorsza od ubiegłorocznej, której skutków wciąż doświadczają ludzie w kilku miejscach naszego kraju. Musimy zatem wzmocnić nasze wysiłki” – powiedział Shiferaw Mamo, koordynator programu rozwoju społecznego tej organizacji.

Nowy program Caritas jest skierowany do 60 tys. rodzin. Zakłada on przede wszystkim utrzymanie niezbędnych zapasów wody, ale także budowę nowych zbiorników na wodę, jak również konserwację istniejących systemów wodnych. Farmerzy, którzy utracili cały swój dobytek przez suszę, mają otrzymać nowe zwierzęta do hodowli, a rolnicy nasiona do obsiewania nawodnionych pól. Planuje się także wybudowanie niezbędnych dróg dojazdowych na terenach wiejskich.

Rząd w Etiopii szacuje, że wsparcia żywnościowego będzie potrzebować ok. 4 mln ludzi. Caritas przewiduje, że na pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom musi w najbliższej kampanii zebrać 2,5 mln euro.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CARITAS, ETIOPIA

Reklama

Reklama