Powstał film dokumentujący wydarzenia II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia, który odbył się w Łagiewnikach w ubiegłym roku. Zawiera on m. in. unikalne świadectwo uzdrowienia, jakie złożyła podczas tego spotkania s. Marie Simone Pierre. Jej uzdrowienie z choroby Parkinsona zostało uznane w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II.
40-minutowy film dokumentalny pt. „Miłosierdzie źródłem nadziei” został zrealizowany podczas II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach w październiku 2011 roku. Zawiera migawki z najważniejszych wydarzeń Kongresu: nabożeństw, konferencji, świadectw oraz pielgrzymek do Auschwitz-Birkenau i Wadowic. Reportaż wzbogacony został o wypowiedzi uczestników kongresu, zarówno świeckich czcicieli Bożego Miłosierdzia z różnych stron świata, jak i przewodniczących modlitwom i wygłaszających konferencje hierarchów kościelnych, m. in. kard. Christopha Schönborna, kard. Angelo Comastriego, kard. Kazimierza Nycza, abp. Tadeusza Kondrusiewicza.
Rolę komentatora i przewodnika po najważniejszych punktach programu kongresu objął metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. „Jesteśmy wszyscy szczęśliwi, ponieważ ten Kongres był bardzo udany. Mówiąc po świecku: to wielki sukces. W Europie budujemy wspólnotę krajów europejskich na bazie politycznej, ekonomicznej, nie na wartościach chrześcijańskich. A tu, wokół Kongresu i po Kongresie, tworzy się wielka wspólnota ludzi na całym świecie wokół idei miłości miłosiernej, solidarności. Stworzenie tej platformy pojednania, zaufania, miłości – do tego trzeba wrócić, to trzeba pielęgnować i rozwijać” – mówił podsumowując owoce Kongresu metropolita krakowski.
O uzdrawiającej mocy Bożego Miłosierdzia opowiadała podczas Kongresu w Łagiewnikach s. Marie Simone Pierre. Świadectwo francuskiej zakonnicy zostało utrwalone i jest dołączone do filmu. Dodatkiem do płyty są rozmowy studentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z hierarchami kościelnymi na temat idei i przesłania Kongresu w Łagiewnikach
Film dokumentalny „Miłosierdzie źródłem nadziei” został zrealizowany w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Jego producentem jest Fundacja Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
„Tryptyk Augustiański” zostanie premierowo wykonany 22 listopada.
„Głos Kościoła nadal ma znaczenie, kontynuujmy promocję pokoju”.
Dziś rano zadzwonił do Papieża Mahmud Abbas, prezydent Państwa Palestyńskiego.
Przy tej okazji zwrócił uwagę na nieocenioną rolę modlitwy osób starszych.