W Kostrzynie było tysiąc ewangelizatorów

Ponad tysiąc osób - w tym 700 świeckich - ewangelizowało podczas zakończonego wczoraj Przystanku Jezus w Kostrzynie nad Odrą. Przystanek poprzedził I Kongres Nowej Ewangelizacji, na który swój udział zgłosiło ponad 300 ruchów i wspólnot.

Patronat nad Kongresem i PJ objęli ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Stefan Regmunt oraz przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji bp Grzegorz Ryś. Uroczystą Eucharystię ostatniego dnia sprawował bp pomocniczy diecezji Paweł Socha.

Organizatorem Przystanka Jezus jest Katolickie Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina.

Ewangelizatorzy PJ, przez cały rok przygotowywali się do posługi ewangelizacyjnej biorąc udział w rekolekcjach i warsztatach, aby nieść Dobrą Nowinę rówieśnikom, uczestniczącym w festiwalu rockowym Przystanek Woodstock, organizowanym przez Jerzego Owsiaka.

W tym roku do Kostrzyna przyjechało ponad tysiąc ewangelizatorów, w tym: ok. 158 księży, 95 kleryków, 30 diakonów, 61 sióstr zakonnych i ponad 700 świeckich. Byli obecni przedstawiciele ponad 300 ruchów i wspólnot.

Wśród uczestników były osoby z Białorusi, Ukrainy, Włoch, Brazylii, Niemiec, Francji. Relacje TV na www.dobremedia.org oglądało stale 11 tysięcy osób.

„Zapraszaliśmy młodzież z Woodstocku na modlitwy, które odbywały się pod białym krzyżem: w samo południe Anioł Pański, o godz. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 18 Modlitwa różańcowa i na zakończenie o godz. 21:00 Apel Jasnogórski” – napisał m.in zespół redakcyjny na stronie www.przystanekjezus.pl.

Na kolorowym telebimie emitowane były filmy kina nocnego, świadectwa znanych osób i teledyski. Odbywały się spotkania z ekspertami, oraz debaty, np: „Zagnij księdza”. Ojcowie Antonello i Enrique z São Paulo – inicjatorzy wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, wzięli udział w Kongresie oraz w pierwszym dniu Przystanku Jezus, modląc się do późnej nocy.

Gośćmi PJ i Kongresu NE byli: abp Rino Fisichella z Rzymu – przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, abp Andrzej Dzięga – metropolita szczecińsko–kamieński, bp Edward Dajczak – biskup koszalińsko-kołobrzeski, inicjator Przystanku Jezus, wieloletni przystankowy rekolekcjonista, bp Wojciech Polak – Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski, duszpasterz opolski bp Andrzej Czaja, dr Tomasz Żukowski z Uniwersytetu Warszawskiego, ks. prof. Witold Zdaniewicz z UKSW, Andrzej Sionek (Lanckorona) i prof. Jacek Kurzępa z Krosna Odrzańskiego.

«« | « | 1 | » | »»
 • Sebastian
  06.08.2012 11:18
  Przyjdź Duchu Święty! Byliśmy przede wszystkim po to, aby każdemu człowiekowi, który jeszcze o tym nie wie powiedzieć, że Bóg Ojciec stworzył świat i jego osobiście z odwiecznej miłości, że nie jest przypadkiem. Że każdy jest i do końca życia będzie grzesznikiem, że nie może sam siebie zbawić, że nie znajdzie szczęścia nigdzie poza przyjęciem do serca Jedynej i prawdziwej Miłości. Zachęcaliśmy, aby jeśli ma takie pragnienie, to szczerze, z głębi serca , ale w całkowitej wolności pomodlił się z nami np: Boże, dziekuję Ci za to że mnie stworzyłeś tak wyjątkowym człowiekiem, wiem, że jestem grzesznikiem, dziękuję Ci Jezu, że na Krzyżu odkupiłeś wszystkie moje grzechy. Ogłaszam Ciebie, że jesteś moim jedynym Zbawicielem i nie chcę mieć żadnych bogów poza Tobą Jezusem Chrysusem. Amen. Jeśli ktoś miał takie pragnienie zachęcaliśmy do tego, aby razem pomodlić się o Dary Ducha Świętego i żeby się tej modlitwy nie bać, że Duch Święty zawsze przychodzi, kiedy dwóch lub trzech w imię Jezusa o to prosi. Zachęcaliśmy do czynnego udziału w życiu jakiejkolwiek wspólnoty katolickiej, aby w niej wzrastać, a tam gdzie trudno o dojrzałą wspólnotę, aby nie bać się czytać Pisma Świętego w domu. Najpierw samemu, nawet 1 zdanie dziennie.

  Po ogłoszeniu tej Prawdy czasami zdarzały się też długie rozmowy, czasami dopiero po długiej rozmowie Duch Święty przemieniał serce człowieka...
 • Dziewojciech
  06.08.2012 11:34
  Błagam Was bracia i siostry, dziennikarze, poloniści!...

  Mimo że język polski jest fleksyjny, kiedy BIERNIK ma taką sama formę jak MIANOWNIK, nie da się odróżnić, co jest podmiotem a co dopełnieniem bliższym.

  Eg:
  "Przestępstwa ścigają sądy"

  "Przystanek poprzedził kongres"

  Kto kogo poprzedził???....

  z poważaniem
  W.R.
 • Sławoj1979
  06.08.2012 13:43
  "Ponad tysiąc osób ewangelizowało na 13. Przystanku Jezus w Kostrzynie nad Odrą".
  To tytuł z innego portalu. Piszcie po Polsku. To że Redakcja znajduje się w Katowicach, nie zwalnia Was z pisowni polskiej. Nie uprawiajcie propagandy, z tytułu nic się nie dowiadujemy. I zgadzam się z Dziewojciechem.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.