Rozpoczyna się I Kongres Nowej Ewangelizacji

Wydarzenie w Kostrzynie potrwa do 5 sierpnia równolegle i w łączności z Przystankiem Jezus, który organizowany jest po raz 13. w czasie Festiwalu Przystanek Woodstock.

Na gości Kongresu czeka bogaty program debat, rekolekcji czy koncertów muzyki chrześcijańskiej.

Kongres będzie największym zgromadzeniem w Polsce ludzi profesjonalnie zajmujących się nową ewangelizacją. Swój przyjazd do Kostrzyna zapowiedział m.in. przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, abp Rino Fisichella z Watykanu, wielu biskupów polskich i przedstawicieli ruchów ewangelizacyjnych. Mówi przewodniczący Zespołu Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji bp Grzegorz Ryś.Prelekcje i debaty będą się odbywać przy kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kostrzynie, gdzie rozstawiony został namiot kongresowy. Do późnych godzin nocnych działać tam też będzie kino nocne z prelekcjami filmów o tematyce ewangelizacyjnej.

I-szy Kongres Nowej Ewangelizacji odbywa się równolegle i w łączności z Przystankiem Jezus. - Chodzi o to, aby uczestnikom Przystanku Woodstock dać okazję zobaczyć ten tętniący życiem Kościół - przyznaje Robert Kościuszko, rzecznik Przystanku Jezus.Osoby biorące udział w Festiwalu Przystanek Woodstock, będą mogły m.in. obejrzeć spoty ewangelizacyjne. Będą one wyświetlane w namiocie kongresowym oraz na ekranie Przystanku Jezus na terenie Festiwalu. Odbędą się ponadto przemarsze i ewangelizacyjne przejazdy motocyklowe, prezentacje krótkich form teatralnych, wystawy i spotkania tematyczne. Wiele osób wygłosi własne świadectwa o tym, jak powróciły do wiary.

Szczegóły Kongresu oraz aktualności znaleźć można na stronach www.przystanekjezus.pl, www.nowaewangelizacja.org oraz na profilu www.facebook.com/PrzystanekJezus.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama