Przemyśl: Lato z salezjanami

Recitale organowe, koncerty kameralne, występy chórów są w programie XII Międzynarodowego Przemyskiego Festiwalu Salezjańskie Lato, rozpoczynajacego się w piątek wieczorem w Przemyślu (Podkarpackie). Impreza potrwa do 12 sierpnia.

W ramach festiwalu zaplanowano łącznie dziewięć koncertów, które odbędą się w zabytkowych świątyniach rzymsko- i greckokatolickich Przemyśla. Obok muzyki sakralnej, która zdominuje festiwal, w programie imprezy znajdzie się także muzyka jazzowa.

Festiwal zainauguruje koncert w wykonaniu kwintetu jazzowego New Bone, w składzie: Tomasz Kudyk (trąbka), Marcin Ślusarczyk (saksofon altowy), Paweł Kaczmarczyk (fortepian), Maciej Adamczak (kontrabas), Dawid Fortuna (perkusja). Artyści wystąpią w znanym przemyskim klubie Niedźwiadek, w którym można słuchać jazzu i bluesa w różnych odmianach.

Festiwalowa publiczność będzie mogła w ramach imprezy wysłuchać jeszcze m.in. muzyki cerkiewnej w wykonaniu ukraińskiego chóru kameralnego A'capella Leopolis, recitali organowych Marka Toporowskiego i Bogdana Narlocha, czy kompozycji stworzonych przez kobiety, często zakonnice, w okresie od średniowiecza do baroku, m.in. Hildegardy z Bingen, Cateriny Assandry, Joan Cererols, Isabelli Leonardy.

Organizatorami imprezy są: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK i parafia św. Józefa w Przemyślu - salezjanie, przy finansowym udziale urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie i inspektorii krakowskiej Towarzystwa Salezjańskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg