Piosenka festiwalowa. Słowa: papież Franciszek

Na festiwalu włoskiej piosenki w San Remo zabrzmi utwór ze słowami papieża Franciszka. Piosenkę zaśpiewa Stefano Picchi, który - jak podała Ansa - otrzymał zgodę Watykanu na wykorzystanie słów papieża z już istniejących tekstów.

42-letni piosenkarz z Toskanii wykona utwór "Ama e dimentica" (Kocha i zapomina) ze słowami zaczerpniętymi z tekstów Franciszka. Artysta wyjaśnił, że będzie to "modlitwa w rytmie pop" z przesłaniem pokoju.

Picchi powiedział, że propozycję napisania tej piosenki przedstawił papieżowi w liście.

"Jestem szczęśliwy i zaszczycony, że mogłem stworzyć utwór do tak głębokiego tekstu, który wyraża pokój i jedność" - podkreślił artysta.

67. edycja festiwalu w San Remo odbędzie się w lutym przyszłego roku.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.