Pielgrzymka Apostolstwa Chorych

Z apelem o większą solidarność zdrowych z chorymi, większe współczucie i empatię ze strony polskich urzędników, by cierpiący czuli się w kraju bezpiecznie, zwrócił się na Jasnej Górze abp Wiktor Skworc.

Metropolita katowicki przewodniczył Mszy św. w ramach 47. pielgrzymki Apostolstwa Chorych.

Abp Skworc przypomniał, że chorzy są „twarzą” Kościoła i znakiem nadziei nawet wtedy, gdy odczuwają braki jakości życia. Prosił, by ze swego trudnego doświadczenia uczynili narzędzie apostolstwa i ofiarowali swe cierpienia za pokój dla świata, za rodziny i nowe powołania. „Polecam wam, moi drodzy, nade wszystko sprawy misji, głoszenia Ewangelii. Wspomagajcie cierpieniem sprawy powołań i powołanych w naszej ojczyźnie” – mówił abp Skworc.

W pielgrzymce chorych uczestniczyło ok. 1000 osób. „Rafałek urodził się z rzadką chorobą genetyczną. Niestety, to jest od urodzenia. Przybywam tutaj, by nabrał sił i by Maryja Jasnogórska opiekowała się nim” – wyznała jedna z pątniczek.

Stowarzyszenie Apostolstwo Chorych działa od prawie 80 lat. Jego celem jest pomoc w twórczym przeżywaniu cierpienia. Do wspólnoty należy ponad 40 tys. osób.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama