Islamistyczna grupa Boko Haram w poniedziałek wzięła na siebie odpowiedzialność za samobójczy zamach na wiernych w kościele, do którego doszło w niedzielę w Yelwa na obrzeżach Bauchi w Nigerii. Na miejscu zginęło 40 osób, a 15 trafiło do szpitala.
Zamachowiec samobójca po sforsowaniu punktu kontrolnego wjechał samochodem wypełnionym materiałami wybuchowymi do ewangelickiego kościoła, gdy ludzie wychodzili po mszy.
"Dziękujemy Bogu za zwycięstwo. Z sukcesem przeprowadziliśmy samobójczy zamach na kościół w Yelwa w stanie Bauchi" - maila tej treści rozesłał rzecznik Boko Haram, Abu Qaqa.
Ostrzegł jednocześnie media, że będą atakowane, jeśli będą pisać nieprawdę o Boko Haram.
Sekta ta atakuje kościoły, instytucje ONZ, policję, wojsko, a ostatnio także redakcje gazet. Boko Haram, której nazwę tłumaczy się jako "zachodnia edukacja to świętokradztwo", prowadzi kampanię na rzecz wprowadzenia szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii, również na terenach zamieszkanych przez chrześcijan.(PAP)
"Służy jedności wszystkich członków jednego Ciała Chrystusa.”
We wtorek odbyła się szósta kongregacja generalna kardynałów.
Bazylika Matki Bożej Większej zajmuje szczególne miejsce na sakralnej mapie Rzymu.
Chodzi o wyższą niż przewidziano liczbę kardynałów elektorów, a także o uprawnienia kard. Becciu.