Trzydzieści tysięcy egzemplarzy gazety „Strefa Jezusa” rozprowadzą wolontariusze wśród kibiców, którzy przyjadą na mistrzostwa Euro 2012 do Poznania. Wydanie zostało przygotowane w języku polskim i angielskim.
- Wśród kibiców, jak w każdej grupie społecznej, jest wielu chrześcijan. Chcemy zwrócić uwagę, że wydarzenia sportowe można połączyć z religią i wartościami chrześcijańskimi – powiedział KAI Michał Bondyra. Jak zaznaczył redaktor naczelny gazety, w piśmie znalazły się też informacje praktyczne dla przyjeżdżających do Poznania obcokrajowców.
Na dwudziestu czterech stronach kolorowego wydania zamieszczono świadectwa, m.in. ambasadorów turnieju Euro 2012 piłkarza Bartosza Bosackiego i o. Jana Góry OP, pomysłodawcy Lednicy, informacje o działalności stowarzyszenia „Wiara Lecha”, a także artykuł biblisty ks. prof. Janusza Nawrota o sportowych nawiązaniach w Biblii. Ciekawe jest również świadectwo nawrócenia hiphopowca Mr. Frenchmana.
Na ostatnich stronach pisma znalazły się informacje praktyczne dotyczące miejsc i terminów Mszy św. odprawianych w językach: angielskim, chorwackim, polskim, włoskim, a także po łacinie.
Redaktor naczelny „Strefy Jezusa” zaznacza, że dzięki zamieszczonej na końcu pisma mapie Poznania obcokrajowcy zorientują się, gdzie znajdują się stadion miejski, strefa kibica czy kościół, w którym odbędzie się nabożeństwo w ich ojczystym języku. W Poznaniu wyznaczono też tzw. strefę ciszy, czyli kościoły, w których będzie można się pomodlić.
Patronat nad gazetą objęli prymas Polski abp Józef Kowalczyk i abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, który skierował też słowo wstępne do kibiców.
Podczas Euro gazetę będą rozprowadzać za dobrowolną ofiarą wolontariusze ubrani w białe koszulki z logo „Przystanek Euro”. Pismo będzie można też nabyć w największych poznańskich parafiach.
Wydawcą „Strefy Jezusa’ jest archidiecezja poznańska.
Informacje dotyczące religijnych wydarzeń w mieście związanych z mistrzostwami można znaleźć na stronie internetowej przystanekeuro.pl/poznan.
Zaapelował o większą możliwość zaangażowania ich na kierowniczych stanowiskach.
Papież: - Kiedy spowiadam, pytam penitentów, czy i jak dają jałmużnę.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.
Czy za drugim razem będzie lepiej?- zastanawia się korespondent niemieckiej agencji katolickiej KNA.
Papież Franciszek po raz kolejny podkreślił znaczenie jedności chrześcijan.
Papież przyjmujął na audiencji kierownictwo Fundacji Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej.