Poznań: Noc Kościołów Drewnianych

Prezentacje zabytkowych kościołów połączone z koncertami muzyki chrześcijańskiej złożą się na Noc Kościołów Drewnianych. Wezmą w niej udział świątynie wchodzące w skład sąsiadującego z Poznaniem szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka.

Noc Kościołów Drewnianych odbędzie się 18 maja. W tegorocznej edycji wezmą udział świątynie w Rejowcu, Łagiewnikach Kościelnych i Węglewie. Od wieczora do późnej nocy w poszczególnych kościołach odbywać się będą koncerty Tomasza Kamińskiego, Magdy Anioł i zespołu Mate.O.

Ponadto zaplanowano projekcje filmu o szlaku kościołów drewnianych oraz zwiedzanie świątyń z udziałem regionalisty lub księdza.

To druga impreza tego cyklu. Jak powiedział PAP Paweł Napieralski ze Związku Międzygminnego "Puszcza Zielonka", zeszłoroczna edycja Nocy Kościołów Drewnianych cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

"Koncerty muzyki chrześcijańskiej, pokazy filmu promującego szlak, oraz historia kościołów opowiedziana przez regionalistów-pasjonatów przyciągnęły tłumy wielbicieli tego rodzaju turystyki kulturowej" - powiedział.

Szlak kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka to projekt i szlak turystyczny architektury drewnianej. Obejmuje 12 drewnianych świątyń wzniesionych w XVI-XIX w.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama