Do Częstochowy dla TV Trwam

Do udziału 24 marca w pielgrzymce na Jasną Górę w intencji mediów katolickich zachęca o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja. Przyjazd do Częstochowy ma być wyrazem protestu przeciwko nieprzyznaniu przez KRRiT miejsca dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie.

W sobotę 24 marca na Jasną Górę przybędą wszyscy, którym nie jest obojętny los katolickich mediów. Zawierzą Królowej Polski Radio Maryja i Telewizję Trwam. Będą prosić o opiekę w trudnym czasie dyskryminacji” – czytamy na stronie Radia Maryja.

W programie pielgrzymki znajduje się m.in. o godz. 11.00 Msza św. w bazylice jasnogórskiej, a o godz. 13.00 akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Cudownego Obrazu.

Dyrektor Radia Maryja dziękuje też za zebrane podpisy do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z apelami o przyznanie Telewizji Trwam miejsca na platformie cyfrowej. Informuje, że do 6 marca zebrano ich już ponad 1 mln 751 tys.

„Prosimy każdego, komu zależy na ewangelizacji i wolności, idźcie dalej do każdego człowieka, również myślącego inaczej. Tłumaczcie, o co chodzi. Idźcie i budźcie serca i umysły. Zbierajcie dalej protesty do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji” – zachęca redemptorysta. Dodaje, że w kraju, w którym ponad 90 proc. Polaków jest katolikami, telewizja katolicka powinna posiadać miejsce na multipleksie.

Dlatego, zdaniem o. Rydzyka, należy dalej budzić „świadomość i solidarność w obronie prawdy”, ale „w pokoju, bardzo szlachetnie, w cierpliwości i miłości”. „Niechże rośnie w Ojczyźnie zatroskanie o dobro każdego człowieka, o prawdę w tej niezwykle trudnej sytuacji, bo widać, że decydenci są wprost betonowi. Wygląda na to, że są zdecydowani, by nie dać tego miejsca, a więc na przyszłość zamknąć usta nam, praktycznie zlikwidować telewizję Trwam, a następnie Radio Maryja” – uważa o. Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja prosi też o gorącą modlitwę oraz „o post w tych intencjach, byśmy otrzymali miejsce na multipleksie, aby w każdym domu mogła być Telewizja Trwam”.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama