Potrzeba odnowy

Potrzeba dziś wielkiej odnowy i odważnego świadczenia o Chrystusie. Wszyscy powinni być świadomymi siewcami Ewangelii, aktywnymi chrześcijanami, bo zło rośnie, gdy dobrzy śpią – powiedział Radiu Jasna Góra o. Tadeusz Rydzyk. Niedziela jest drugim dniem XXIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

Rodzina Radia Maryja przybyła w tym roku na Jasną Górę pod hasłem „Ze świętym Janem Pawłem II odnawiajmy oblicze ziemi, tej ziemi”. W pielgrzymie uczestniczy kilkaset tysięcy osób. Przybyli słuchacze z kraju i zagranicy. Mszy św. na szczycie jasnogórskim przewodniczy abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Eucharystię celebruje kilkunastu biskupów, w tym abp Wacław Depo, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu. O. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, podkreślił, że tegoroczna pielgrzymka ma wymiar przede wszystkim dziękczynny za świętego Jana Pawła II. – Dziękujemy za świętego Jana Pawła II. Myśmy żyli w tym czasie, gdy on żył, patrzyliśmy na świętego, teraz doświadczamy go może jeszcze bardziej – powiedział redemptorysta.

Podkreślił, że ze świętym Janem Pawłem chcemy teraz odnawiać oblicze polskiej ziemi. – Dziś potrzeba wielkiej odnowy. Chodzi o to, by wszyscy stali się bardzo świadomymi ewangelicznymi siewcami – podkreślił o. Rydzyk.

Zauważył, że dzisiaj bardzo potrzebne jest apostolstwo świeckich. - Bardzo potrzebne jest odważne świadczenie o Chrystusie, głoszenie Ewangelii na wszelkie sposoby, chorzy przez modlitwę, w pracy, w szkole. Wszędzie potrzeba dawać świadectwo o Chrystusie – podkreślił dyrektor toruńskiej rozgłośni.

Jego zdaniem, najważniejszym przesłaniem dzisiejszego spotkania na Jasnej Górze jest wezwanie do „bycia aktywnym chrześcijaninem, uczniem Chrystusa, bo zło rośnie, gdy dobrzy śpią”. Dyrektor Radia Maryja wezwał do odwagi. – Tchórze nie mają przyszłości – podkreślił zakonnik.

Jako wotum za pontyfikat Jana Pawła II Rodzina Radia Maryja z inicjatywy o. Rydzyka buduje w Toruniu kościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Jana Pawła II. Świątynia przy Porcie Drzewnym powstaje od 2012 r. Ma pomieścić ok. 3 tys. wiernych. Na dolnym poziomie zaplanowana jest Kaplica Pamięci. Planowane są również duże witraże przedstawiające sceny z pontyfikatu papieża Jana Pawła II oraz jeden witraż obrazujący pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Jana Pawła II z cytatem słów papieża „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja”. Całość budynku wieńczy kopuła o wadze ok. 320 ton z dodatkową koroną. Projektantem obiektu jest inż. Andrzej Ryczka, który do uczestników jasnogórskiej pielgrzymki skierował specjalne przesłanie wyemitowane przed Mszą św.

Przed Eucharystią odbyły się także specjalne koncerty. Wystąpili: ks. Paweł Szerlowski, o. Mariusz Małkiński, Maciej Wróblewski oraz ks. Stefan Ceberek. Po Mszy św. zaplanowano koncert Orkiestry Koncertowej „Victoria” Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie. Pielgrzymka zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Wszyscy pielgrzymi będący na częstochowskich błoniach, a także łączący się za pośrednictwem Radia Maryja i Telewizji Trwam otrzymają papieskie błogosławieństwo, z którym łączy się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama