Książeczkę z rozważaniami nabożeństwa Drogi Krzyżowej w intencji prześladowanych chrześcijan pt. „Jak liczni są moimi prześladowcami” wydało międzynarodowe Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche in Not)
Jest ona skierowana do parafii i grup modlitewnych, które pragną włączyć się w modlitwę za prześladowanych na całym świecie wyznawców Chrystusa. 52-stronicowa publikacja zawiera rozważania do 14 stacji Drogi Krzyżowej i modlitwy. Autor rozważań Berthold Pelster, niemiecki ekspert ds. przestrzegania praw człowieka i wieloletni współpracownik organizacji podkreśla, że wobec przybierających stale na sile dyskryminacji i prześladowań chrześcijan w krajach islamskich a także ukrytej chrystianofobii na Zachodzie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wydając rozważania Drogi Krzyżowej pragnie zachęcić wszystkich wiernych do jeszcze bardziej gorliwej modlitwy za współbraci w wierze.
"Kościół od czasów pierwotnej wspólnoty w Jerozolimie i ukamienowania św. Szczepana jest stale atakowany i prześladowany“ - wyjaśnia Pelster. Przypomnina, że „chrześcijanie odrzucają użycie przemocy przeciwko swoim prześladowcom a modlitwa jest od początku pierwszą ich ucieczką”. W tradycji pierwotnego Kościoła zawarta jest także Droga Krzyżowa. Łączy ona rozważania cierpienia i śmierci Jezusa Chrystusa z modlitwą za prześladowany Kościół naszych czasów“ – zaznacza autor rozważań.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.