Tegoroczne rozważania Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum przygotowuje parafia więzienna "Due Palazzi" z Padwy.
W liście, opublikowanym przez gazetę "Il Mattino di Padova" Franciszek ujawnił, że tegoroczne rozważania Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum przygotowuje parafia więzienna "Due Palazzi" z Padwy.
"Dziś stajemy przed pokusą, by wyrzucać, nie naprawiać; tak się dzieje nie tylko w przypadku rzeczy, ale i ludzi, szczególnie najbardziej bezbronnych (...) Osobiste historie mężczyzn o kobiet są najpiękniejszym dziedzictwem, jakie mamy: nikomu z nich nie wolno odmawiać pełnego miłości spojrzenia i gestów życzliwości. Te gesty mówią, jak bardzo ten drugi, bez względu na swoją sytuację życiową, w której się znajduje, jest ważny i kochany i napisał papież.
Przypominając, że Padwa jest Europejską Stolica Wolontariatu 2020, papież zachęcił, by była sercem regionu Veneto: dumnym ze swej historii i odpowiedzialnym za dobro, zasiane przez tych, którzy nas poprzedzili.
"Jeśli wyobrażam sobie miłosierdzie jako opowieść - napisał Franciszek - to kilka jej rozdziałów zostało napisane w Padwie: Duch Święty zainspirował wielu synów waszej ziemi, a ci z kolei stali się inspiracją dla chcących odnaleźć inna stronę miłości".
Proboszczem więziennej parafii "Due Palazzi" jest ksiądz Marco Pozza, znany także z popularnych we włoskiej telewizji Tv2000 wywiadów z Franciszkiem: "Ojcze nasz", "Zdrowaś Maryjo" i emitowanego w czasie tegorocznego Wielkiego Postu "Wierzę".
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.