Więźniowie autorami rozważań Drogi Krzyżowej

Tegoroczne rozważania Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum przygotowuje parafia więzienna "Due Palazzi" z Padwy.

W liście, opublikowanym przez gazetę "Il Mattino di Padova" Franciszek ujawnił, że tegoroczne rozważania Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum przygotowuje parafia więzienna "Due Palazzi" z Padwy.

"Dziś stajemy przed pokusą, by wyrzucać, nie naprawiać; tak się dzieje nie tylko w przypadku rzeczy, ale i ludzi, szczególnie najbardziej bezbronnych (...) Osobiste historie mężczyzn o kobiet są najpiękniejszym dziedzictwem, jakie mamy: nikomu z nich nie wolno odmawiać pełnego miłości spojrzenia i gestów życzliwości. Te gesty mówią, jak bardzo ten drugi, bez względu na swoją sytuację życiową, w której się znajduje, jest ważny i kochany i napisał papież.

Przypominając, że Padwa jest Europejską Stolica Wolontariatu 2020, papież zachęcił, by była sercem regionu Veneto: dumnym ze swej historii i odpowiedzialnym za dobro, zasiane przez tych, którzy nas poprzedzili.

"Jeśli wyobrażam sobie miłosierdzie jako opowieść - napisał Franciszek - to kilka jej rozdziałów zostało napisane w Padwie: Duch Święty zainspirował wielu synów waszej ziemi, a ci z kolei stali się inspiracją dla chcących odnaleźć inna stronę miłości".

Proboszczem więziennej parafii "Due Palazzi" jest ksiądz Marco Pozza, znany także z popularnych we włoskiej telewizji Tv2000 wywiadów z Franciszkiem: "Ojcze nasz", "Zdrowaś Maryjo" i emitowanego w czasie tegorocznego Wielkiego Postu "Wierzę".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama