Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych

KAI |

publikacja 28.02.2012 15:53

Książeczkę z rozważaniami nabożeństwa Drogi Krzyżowej w intencji prześladowanych chrześcijan pt. „Jak liczni są moimi prześladowcami” wydało międzynarodowe Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche in Not)

Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych Henryk Przondziono/GN Jedna ze stacji Drogi Krzyżowej na Jasnej Górze

Jest ona skierowana do parafii i grup modlitewnych, które pragną włączyć się w modlitwę za prześladowanych na całym świecie wyznawców Chrystusa. 52-stronicowa publikacja zawiera rozważania do 14 stacji Drogi Krzyżowej i modlitwy. Autor rozważań Berthold Pelster, niemiecki ekspert ds. przestrzegania praw człowieka i wieloletni współpracownik organizacji podkreśla, że wobec przybierających stale na sile dyskryminacji i prześladowań chrześcijan w krajach islamskich a także ukrytej chrystianofobii na Zachodzie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wydając rozważania Drogi Krzyżowej pragnie zachęcić wszystkich wiernych do jeszcze bardziej gorliwej modlitwy za współbraci w wierze.

"Kościół od czasów pierwotnej wspólnoty w Jerozolimie i ukamienowania św. Szczepana jest stale atakowany i prześladowany“ - wyjaśnia Pelster. Przypomnina, że „chrześcijanie odrzucają użycie przemocy przeciwko swoim prześladowcom a modlitwa jest od początku pierwszą ich ucieczką”. W tradycji pierwotnego Kościoła zawarta jest także Droga Krzyżowa. Łączy ona rozważania cierpienia i śmierci Jezusa Chrystusa z modlitwą za prześladowany Kościół naszych czasów“ – zaznacza autor rozważań.